23 Mayıs 2022, Pazartesi
20.9 C
İstanbul

Bill Miller, Grayscale Bitcoin Trust’a 300 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Vakıf, varlıklarının %15’ini Bitcoin’e kanalize etmek istiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bill Miller, Miller Opportunity Trust’ın 2.25 milyar Dolarlık varlığının %15’ini Grayscale Bitcoin Trust’a koymayı planlıyor.
  • Duyuru, firmanın Bitcoin’i büyüyen bir yatırım aracı olarak tanımladığı bir mektup kaleme almasından hemen sonra geliyor.
  • Grayscale gibi trustlar, yatırımcılara dolaylı olarak kripto para sektörüne giriş yapma fırsatı sunan finansal hizmetler pazarının bir parçasıdır.

Bill Miller’ın yatırım ortaklığı Bitcoin’e giriyor. Miller Opportunity Trust tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan bir dosyaya göre, Amerikalı yatırımcı ve fon yöneticisi Bill Miller tarafından kurulan trust, Grayscale Bitcoin Trust’a yatırım yaparak dolaylı olarak Bitcoin’e yatırım yapmak istiyor.

Binance indirim kodu

Firma, Varlıklarının %15’ini Bitcoin’e Aktaracak

Firma, varlıklarının %15’ine kadarını Grayscale Bitcoin Trust’a kanalize edebileceğini açıkladı. Millet Opportunity Trust, yönetimi altında 2.25 milyar Dolar varlık bulunuyor. Bu, firma tarafından yapılan açıklamaya göre Grayscale Bitcoin Trust’a yaklaşık 300 milyon Dolarlık bir yatırım yapacağı anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Miller Opportunity Trust, Grayscale aracılığıyla dolaylı olarak Bitcoin’e para aktaran ilk büyük yatırımcı değil.

Ayrıca Grayscale geçtiğimiz günlerde Ethereum Trust’ını yeniden fon girişine açmıştı. Şu anda, Borsa Yatırım Fonlarının yokluğunda, Grayscale’in Bitcoin ve Ethereum Trustları gibi finansal araçlar yatırımcılara, geleneksel yatırım araçları aracılığıyla denetlenebilir kripto mülkiyeti sunuyor.

Grayscale, Bitcoin veya Ethereum Trustları, kripto paraya girmek isteyen özel yatırımcıları bir araya getiriyor. Ethereum Trust’ın şu anda 4 milyar Dolar fonu bulunuyor.

Kripto piyasalarının büyümesini sürdürmek için Trust kullanmak, Bitcoin’e dolaylı olarak yatırım yapmanın bir yoludur. Diğer bir yol ise Morgan Stanley gibi yapmak ve servetini kriptoya dönüştüren bir şirketin hisselerini satın almaktır: MicroStrategy.

İlgili Haber:  UNI %30 Düşerken Uniswap'ta Kilitli Bulunan Kripto Para Miktarı 2 Milyar Dolar Seviyesinde

MicroStrategy, 2 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada 2.5 milyar Dolardan fazla Bitcoin varlığı olduğunu açıkladı. CEO Michael Saylor, Bitcoin’in altından önemli ölçüde daha yüksek getiri sağlayacağı ve ABD Dolarından daha uzun süre dayanacağı inancına sahip olduğunu defalarca belirtmişti.

ETF Nedir?

Borsa Yatırım Fonları, kripto trustlarının yönetim ücretlerine daha ucuz bir alternatif sunacaktı; ancak bugüne kadar SEC tarafından defalarca reddedildiler.

Yine de, SEC başkanı Jay Clayton’ın istifasından sonra, birçok kripto şirketi bu konuda daha umutlu görünüyor. Onun istifasından bu yana, VanEck ve Valkyrie Digital Assets gibi şirketler ETF’lere yeniden başvuru yapmaya başladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar