Bill Miller, Grayscale Bitcoin Trust’a 300 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

Önemli Gelişmeler

Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Vakıf, varlıklarının %15’ini Bitcoin’e kanalize etmek istiyor.

Haberin Özeti

  • Bill Miller, Miller Opportunity Trust’ın 2.25 milyar Dolarlık varlığının %15’ini Grayscale Bitcoin Trust’a koymayı planlıyor.
  • Duyuru, firmanın Bitcoin’i büyüyen bir yatırım aracı olarak tanımladığı bir mektup kaleme almasından hemen sonra geliyor.
  • Grayscale gibi trustlar, yatırımcılara dolaylı olarak kripto para sektörüne giriş yapma fırsatı sunan finansal hizmetler pazarının bir parçasıdır.

Bill Miller’ın yatırım ortaklığı Bitcoin’e giriyor. Miller Opportunity Trust tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan bir dosyaya göre, Amerikalı yatırımcı ve fon yöneticisi Bill Miller tarafından kurulan trust, Grayscale Bitcoin Trust’a yatırım yaparak dolaylı olarak Bitcoin’e yatırım yapmak istiyor.

Firma, Varlıklarının %15’ini Bitcoin’e Aktaracak

Firma, varlıklarının %15’ine kadarını Grayscale Bitcoin Trust’a kanalize edebileceğini açıkladı. Millet Opportunity Trust, yönetimi altında 2.25 milyar Dolar varlık bulunuyor. Bu, firma tarafından yapılan açıklamaya göre Grayscale Bitcoin Trust’a yaklaşık 300 milyon Dolarlık bir yatırım yapacağı anlamına geliyor.

Miller Opportunity Trust, Grayscale aracılığıyla dolaylı olarak Bitcoin’e para aktaran ilk büyük yatırımcı değil.

Ayrıca Grayscale geçtiğimiz günlerde Ethereum Trust’ını yeniden fon girişine açmıştı. Şu anda, Borsa Yatırım Fonlarının yokluğunda, Grayscale’in Bitcoin ve Ethereum Trustları gibi finansal araçlar yatırımcılara, geleneksel yatırım araçları aracılığıyla denetlenebilir kripto mülkiyeti sunuyor.

Grayscale, Bitcoin veya Ethereum Trustları, kripto paraya girmek isteyen özel yatırımcıları bir araya getiriyor. Ethereum Trust’ın şu anda 4 milyar Dolar fonu bulunuyor.

Kripto piyasalarının büyümesini sürdürmek için Trust kullanmak, Bitcoin’e dolaylı olarak yatırım yapmanın bir yoludur. Diğer bir yol ise Morgan Stanley gibi yapmak ve servetini kriptoya dönüştüren bir şirketin hisselerini satın almaktır: MicroStrategy.

MicroStrategy, 2 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada 2.5 milyar Dolardan fazla Bitcoin varlığı olduğunu açıkladı. CEO Michael Saylor, Bitcoin’in altından önemli ölçüde daha yüksek getiri sağlayacağı ve ABD Dolarından daha uzun süre dayanacağı inancına sahip olduğunu defalarca belirtmişti.

ETF Nedir?

Borsa Yatırım Fonları, kripto trustlarının yönetim ücretlerine daha ucuz bir alternatif sunacaktı; ancak bugüne kadar SEC tarafından defalarca reddedildiler.

Yine de, SEC başkanı Jay Clayton’ın istifasından sonra, birçok kripto şirketi bu konuda daha umutlu görünüyor. Onun istifasından bu yana, VanEck ve Valkyrie Digital Assets gibi şirketler ETF’lere yeniden başvuru yapmaya başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend