12 Ağustos 2022, Cuma
19.7 C
İstanbul

Binance, 1 Milyar Dolarlık Kripto Fonu Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Binance, Binance Akıllı Zinciri’nin yanı sıra çeşitli uygulamalarını teşvik etmek amacıyla 1 milyar Dolarlık bir fon başlattığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance borsası, Binance Akıllı Zinciri ve diğer uygulamalarını desteklemek için 1 milyar Dolarlık kripto fonu başlattığını duyurdu.
  • Duyuru, Binance borsasının bir süredir maruz kaldığı düzenleyici incelemelerin ardından geldi.

Kripto borsası Binance, blok zinciri teknolojisinin benimsenmesini teşvik etmek ve Binance Akıllı Zinciri geliştirmek amacıyla 1 milyar Dolarlık bir kripto büyüme fonu başlattı.

Binance indirim kodu

1 Milyar Dolarlık Kripto Büyüme Fonu

Binance Akıllı Zincir Hızlandırıcı Fonu’nun yatırım direktörü Gwendolyn Regina konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “1 milyar Dolarlık girişimle odak noktamız, farklı blok zincirleriyle entegre çapraz zincirler ve çok zincirli altyapılar oluşturmaktır.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fonların yaklaşık yarısı blok zinciri hizmetlerine, oyun ve sanal gerçeklik gibi kripto dünyasının diğer daha niş alanlarına yönlendirilecek.

1 milyar Dolarlık kripto fonu ile ilgili haberler, Binance için uzun zamandır devam eden bir düzenleyici tartışma döneminin ortasında geliyor.

Binance’nin Zorlu Ayları

Son aylarda Binance, pek çok ülkenin düzenleyici odak noktası haline geldi ve bu anlamda zor bir süreç geçirdi.

İngiltere, İtalya, Malezya, Cayman Adaları, Singapur, Hollanda, Güney Afrika ve Japonya’daki düzenleyiciler, Binance borsasının çeşitli “yasal eksikliklerine” dair açıklamalar yayınladı.

Hollanda ve Japonya’nın merkez bankaları ve Finansal Hizmetler Ajansları, geçtiğimiz aylarda Binance hakkında çeşitli tüketici uyarıları yayınladı. İtalya ve Cayman Adaları’nda ise düzenleyiciler, Binance’nin kendi ülkelerinde “iş yapma lisansına” sahip olmadığını duyurdu.

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu ise ülkede yasa dışı faaliyet gösterdiği iddiasıyla Binance aleyhinde “icra takibi” başlatacak kadar ileri gitti.

Binance CEO’su CZ’nin yaşadığı ülke olan Singapur ise Binance’in şu anda lisanslı bir işletme olmadığını; ancak lisans alma sürecinin devam ettiğini açıkladı. Geçen ay, Singapur Para Otoritesi Binance’yi ayrıca Yatırımcı Uyarı Listesine ekledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar