29 Ocak 2022, Cumartesi
6.6 C
İstanbul

Binance, 6 DeFi Projesine 350.000 Dolar Yatırım Yaptı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto borsası Binance, DeFi projelerinin geliştirilmesi ve finanse edilmesi için yatırımlarına devam ediyor. 6 adet DeFi projesine bugün destek sağlandı.

Binance indirim kodu

Decrypt ile paylaşılan açıklamalarda, kripto borsası Binance’in, 100 milyon dolarlık hızlandırıcı fonun bir parçası olarak altı DeFi projesine 350.000 dolar değerinde yatırım yaptığı belirtildi.

Binance indirim kodu

100 milyon dolarlık hızlandırıcı fonu, DeFi projelerindeki geliştirici çabalarını hızlandırmak ve yeni bir merkezi olmayan finansal ekosistem oluşturmaya katkıda bulunmak için Eylül ayında başlatıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

100 Milyon Dolarlık Hızlandırıcı Fonu Başlatıldı

Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada, “DeFi’nin potansiyelini daha iyi ortaya çıkarmak için endüstrinin altyapısını ve teknolojilerini oluşturmaya katkıda bulunan yüksek kaliteli DeFi projelerinin geliştirilmesini adına 100 milyon dolarlık hızlandırıcı fonunu başlattık.” demişti.

Altı adet blockchain projesi – AnySwap, Arkane Network, BakerySwap, Bitquery, PancakeSwap ve Proxima – borsanın düşük ağ ücretleri ve üç saniyelik blok süreleri sunan kendi blockchain ağı Binance Smart Chain (BSC) üzerinde çalışıyor.

Binance yetkilileri ise projelerin ekip, ürün, vizyon ve blockchain ekosistemine katkısı gibi çeşitli kriterlere göre seçildiğini söyledi. Tümü BSC üzerine inşa edilen toplam 180’den fazla projenin hızlandırıcı fonu kapsamında hibe başvurusunda bulunduğu da dile getirildi.

En Büyük Likidite Sağlayıcısı: Pancake Swap

Finanse edilen altı adet proje, otomatik piyasa yapıcılar ve veri platformlarından oyun çözümü sağlayıcılarına kadar çeşitli skalada hizmet veriyor. Bunlardan PancakeSwap, akıllı sözleşmelerinde 218 milyon dolardan fazla bulunduruyor ve BSC’deki en büyük likidite sağlayıcısı olarak öne çıkıyor.

2019’daki göreceli belirsizlikten sonra DeFi, yüksek faiz getirisi teklifleri ve gözetim dışı ticaretin başlatılmasıyla milyar dolar değerinde bir kripto endüstrisine dönüştü. Ancak tüm DeFi işlemlerinin ortalama olarak %96’sı Ethereum’da gerçekleşirken; ağ, son zamanlarda ölçeklenememesi ve yüksek ücretleri nedeniyle çeşitli eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

İlgili Haber:  Robinhood Dogecoin ile Ödeme Yapılmasının Önünü Açacak

Binance bu konuda daha ölçeklenebilirlik vaadinde bulunsa da; aynı zamanda birçok merkezi özelliği de bünyesinde taşımaktadır. Bu, borsanın merkezi – ademi merkeziyetçi finans terimini türetmesinin nedenidir.

Binance gibi firmalar şimdi bu durumu kendi blockchain teklifleri ile değiştirmeye çalışıyor. Ve bu hedefe ulaşmak için çok büyük miktarlarda para harcamaktan da şimdilik çekinmiyorlar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend