2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Binance, Rusya Merkezli Kara Para İşlemlerini Durdurmak İçin ABD ile İşbirliğine Gidiyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para borsası Binance, sürpriz bir şekilde, Rus kara para aklayıcılarına karşı ABD’li kolluk kuvvetleriyle işbirliğine gittiğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Kripto para borsası Binance, küresel çapta çok ağır bir denetimsel baskı ile mücadele ediyor. Özellikle bu bağlamda dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Borsa, ABD’li yargı makamlarıyla birlikte çalışarak, bir Rus kripto para borsasına karşı, kara para aklama suçlamasında yardımcı olacak.

Binance indirim kodu

Suex isimli Rus kripto para borsası, iddialara göre siber suçlular için kara para aklama faaliyetinde bulundu. ABD’li finans yetkileri Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC)’nin Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, Suex’e ait olan kripto para adreslerine karşı bir takım önlemler alınacak. Kripto para borsası, yayınladığı bir blog gönderisinde, ABD’li makamlar ile işbirliği içerisinde olduğunu duyurdu. Binance’ın yayınladığı duyuruda şu ifadeler yer aldı: “Araştırma ekibimiz tarafından gerçekleştirilen detaylı incelemeler sonucunda OFAC duyurusunda yer alan adreslerin birçoğu bu yılın başında tespit edildi ve bu hesaplara karşı gereken tüm önlemler alındı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Binance, Suex ile İlgili Bilgileri ABD’li Makamlarla Paylaştı

Siber saldırılardan elde edilen paralar genellikle üstü kapalı hizmetlerde ve borsa hesaplarında aklanıyor. Benzer bir durum muhtemelen Binance üzerindeki hesaplarda da yaşandı. Borsanın açıklamalarına göre, Suex tarafından gerçekleştirilen illegal aktiviteler, belirli dosyaların iç sistemlerinde kontrol edilmesinin ardından ortaya çıkarıldı. Bunun ardından Binance, Suex hakkında elde ettiği bu verileri ABD’li makamlar ile paylaştı.

Bununla birlikte çok sayıda hesap bu yılın başlarında kripto para borsası tarafından tespit edilmişti. Borsa, iç güvenlik tedbirleri çerçevesinde bu hesapları askıya aldı. Söz konusu adresler ve iç soruşturma sonucu elde edilen bilgiler ilgili kurumlara aktarıldı.

İlgili Haber:  Bitcoin Balinaları Noel'den Bu Yana Daha Agresif Bir Şekilde Satın Alıyor

Bununla birlikte, Binance’ın paylaştığı blog gönderisi okunduğunda, şirketin kendisini yetkililere sevdirme çabası da gözlerden kaçmıyor. Çünkü bu işbirliğinden önce kripto para borsası, yıllardır herhangi bir doğrulama yapmayan kullanıcılara kripto para hizmeti sunuyordu. Bu yüzden suçlular, Binance üzerinden illegal işlerini kolaylıkla tamamlayabiliyorlardı. Bununla birlikte kripto para platformu, daha önce ABD’li yetkililerce, kara para aklama kanunlarına karşı geldiği gerekçesiyle defalarca soruşturmaya maruz kalmıştı.

Kripto para platformunun CEO’su Changpeng Zhao, denetimsel gerekliliklere daha iyi uyum sağlayabilmek için merkezi bir yönetim anlayışına geçebileceklerini açıklamıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar