Binance, AirBnb’ye Rakip Olacak Kripto Para Konaklama Hizmeti Dtravel Platformunu Başlatıyor

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Dünyanın en büyük kripto para borsası tarafından desteklenen bir seyahat rezervasyon sitesi, AirBnb’ye rakip olacak Dtravel adında merkeziyetsiz bir blockchain tabanlı platformu hayata geçirmeye hazırlanıyor.

blank

dtravel

blank

Platform 16 Haziran’da Hayata Geçiyor

Travala.com’a entegre edilecek olan sistem, merkeziyetsiz bir platform üzerinde AirBnb’deki sisteme benzer bir şekilde ev sahiplerine ve misafirlere oda veya ev kiralamak amaçlı çalışacak. Travala’nın kurucularından olan ve aynı zamanda CEO’luğunu da yapan Juan Otero, bu platformun tamamen, servisin kendi tokeni olan TRVL token sahipleri tarafından yönetileceğini söyledi. Dtravel, Ethereum ve Binance Smart Chain üzerinde 16 Haziran’da hayata geçecek.

Hedefe göre, Dtravel’in odaklanacağı tek konu evler olacak ve bu evler direkt olarak Travala’nın kendi platformuna entegre edilecek. Otero konuyla ilgili şunları söyledi: “Dtravel kripto dünyasındaki en sorunsuz on-ramp’lerden biri olacak ve dünyanın en büyük ve en merkeziyetsiz DAO’larından biri haline gelecek. Bununla birlikte kripto para kullanım senaryoları için de aslında oldukça uygun bir aday daha oluşmuş oldu çünkü özellikle Covid sonrası döneme girerken herkes seyahat etmeye başlayacak.”

2017 yılında kurulan Travala, kullanıcılarının konaklama, uçuş ve çeşitli aktivitelerini kendi tokeni olan AVA dahil diğer 40 kripto para ile yapılmasını sağlayan bir merkezi rezervasyon sitesi olarak biliniyor. Uçuşlar, otel konaklamaları ve aktiviteler olarak 3 milyonun üzerinde listelemesi bulunan site, ortalama olarak haftalık 1 milyon dolar gelir elde ediyor ve bu gelirin de %70’i ödemelerinde kripto para kullanan kullanıcılardan geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Dtravel, Travala’nın Sistemine Entegre Olacak

Travala, Dtravel’i kendi hizmetlerine tamamlayıcı olacak şekilde düşünüyor çünkü site halihazırda ev paylaşımı konaklama hizmetlerini sunmuyor. Otero ayrıca Dtravel’in, merkezi siteyle paralel bir şekilde çalışacak ayrı bir iş modeli olduğunu belirtti.

Dtravel, toplamda 5 milyon dolar topladığı yatırım turunda Kenetic Capital, Future Perfect Ventures, DHVC, Plutus VC, GBV Capital, AU21 Capital, Shima Capital, LD Capital, NGC Ventures ve daha birçok şirketten yatırımlar almayı başarmıştı. Yatırımcılar bu yatırımlarının karşılığında borsadan kripto paralar elde etmişti.

CoinMarketCap verilerine göre Travala’nın kendi coini olan AVA son 24 saatte %20’lik bir yükseliş ile bu yazının yazıldığı anlarda 3.51 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend