5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Binance, AirBnb’ye Rakip Olacak Kripto Para Konaklama Hizmeti Dtravel Platformunu Başlatıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük kripto para borsası tarafından desteklenen bir seyahat rezervasyon sitesi, AirBnb’ye rakip olacak Dtravel adında merkeziyetsiz bir blockchain tabanlı platformu hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

dtravel

Binance indirim kodu

Platform 16 Haziran’da Hayata Geçiyor

Travala.com’a entegre edilecek olan sistem, merkeziyetsiz bir platform üzerinde AirBnb’deki sisteme benzer bir şekilde ev sahiplerine ve misafirlere oda veya ev kiralamak amaçlı çalışacak. Travala’nın kurucularından olan ve aynı zamanda CEO’luğunu da yapan Juan Otero, bu platformun tamamen, servisin kendi tokeni olan TRVL token sahipleri tarafından yönetileceğini söyledi. Dtravel, Ethereum ve Binance Smart Chain üzerinde 16 Haziran’da hayata geçecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Hedefe göre, Dtravel’in odaklanacağı tek konu evler olacak ve bu evler direkt olarak Travala’nın kendi platformuna entegre edilecek. Otero konuyla ilgili şunları söyledi: “Dtravel kripto dünyasındaki en sorunsuz on-ramp’lerden biri olacak ve dünyanın en büyük ve en merkeziyetsiz DAO’larından biri haline gelecek. Bununla birlikte kripto para kullanım senaryoları için de aslında oldukça uygun bir aday daha oluşmuş oldu çünkü özellikle Covid sonrası döneme girerken herkes seyahat etmeye başlayacak.”

2017 yılında kurulan Travala, kullanıcılarının konaklama, uçuş ve çeşitli aktivitelerini kendi tokeni olan AVA dahil diğer 40 kripto para ile yapılmasını sağlayan bir merkezi rezervasyon sitesi olarak biliniyor. Uçuşlar, otel konaklamaları ve aktiviteler olarak 3 milyonun üzerinde listelemesi bulunan site, ortalama olarak haftalık 1 milyon dolar gelir elde ediyor ve bu gelirin de %70’i ödemelerinde kripto para kullanan kullanıcılardan geliyor.

Dtravel, Travala’nın Sistemine Entegre Olacak

Travala, Dtravel’i kendi hizmetlerine tamamlayıcı olacak şekilde düşünüyor çünkü site halihazırda ev paylaşımı konaklama hizmetlerini sunmuyor. Otero ayrıca Dtravel’in, merkezi siteyle paralel bir şekilde çalışacak ayrı bir iş modeli olduğunu belirtti.

İlgili Haber:  OKCoin’in XRP Ticaretini Askıya Almasının Ardından Kripto Paranın Fiyatı %6 Düştü

Dtravel, toplamda 5 milyon dolar topladığı yatırım turunda Kenetic Capital, Future Perfect Ventures, DHVC, Plutus VC, GBV Capital, AU21 Capital, Shima Capital, LD Capital, NGC Ventures ve daha birçok şirketten yatırımlar almayı başarmıştı. Yatırımcılar bu yatırımlarının karşılığında borsadan kripto paralar elde etmişti.

CoinMarketCap verilerine göre Travala’nın kendi coini olan AVA son 24 saatte %20’lik bir yükseliş ile bu yazının yazıldığı anlarda 3.51 dolardan işlem görüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar