5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Binance Akıllı Zincirdeki DeFi Projesi “Impossible Finance” Hacklendi: 500.000 Dolarlık Fon Kaybı Yaşandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Binance Akıllı Zincirdeki başka bir DeFi projesi de hacklendi. Bu kez, saldırganlar bir flash kredi saldırısıyla Impossible Finance projesinden 500.000 Dolar çaldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • DeFi projesi Impossible Finance, bir flash kredi saldırısına maruz kaldı.
  • Proje, 500.000 Dolarlık fon kaybı yaşadı.

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Impossible Finance, bugün bir flash kredi saldırısına maruz kaldı ve 500.000 Dolarlık fon kaybı yaşadı. Impossible Finance’in likidite havuzuna yapılan saldırı 21 Haziran UTC saatiyle 04:40 civarında gerçekleşti ve 229.84 ETH (o sırada yaklaşık 0.5 milyon Dolar) kayıpla sonuçlandı.

Binance indirim kodu

500.000 Dolarlık Flash Kredi Saldırısı

SushiSwap’ın çekirdek geliştiricisi Mudit Gupta, bu saldırının, Binance Akıllı Zinciri (BSC) üzerine inşa edilmiş başka bir protokol olarak BurgerSwap’a yapılan 7.2 milyon Dolarlık saldırı ile aynı tür bir güvenlik açığı nedeniyle yaşandığını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Mayıs ayındaki bu olaya benzer şekilde bilgisayar korsanları, Impossible Finance’in likidite havuzunu sahte bir token yardımıyla boşaltmak için bir flash kredi saldırısı başlattı.

Flash kredi saldırısı, bir bilgisayar korsanının bir kredi protokolünden teminatsız bir kredi aldığı ve bir dizi teknik numarayla piyasayı kendi lehine yönlendirdiği bir finansal saldırı türüdür.

Güvenlik firması WatchPlug, bilgisayar korsanının likidite havuzunun akıllı sözleşmesinde, Impossible Finance’in yerel tokeni olan IF’in birden fazla kez alım satımını gerçekleştirdiğini; bu anlamda da bir güvenlik açığından faydalandığını belirtti.

Binance Akıllı Zincirindeki Hacker Saldırıları

Binance Akıllı Zincir tarihindeki flash kredi saldırılarının diğer kurbanları ise 45 milyon Dolarlık fon kaybı ile PancakeBunny ve 6.2 milyon Dolarlık kaybı ile BeltFinance olarak öne çıkıyor.

Impossible Finance protokolünün arkasındaki ekip, söz konusu saldırı haberini Telegram üzerinden doğruladı ve kaybedilen tüm fonları telafi edeceğine dair söz verdi.

İlgili Haber:  BNB, Parabolik Rallinin Ardından Üçüncü En Büyük Kripto Para Oldu

Şu anda projedeki tüm likidite havuz ödülleri duraklatılırken, kullanıcılardan IF/BUSD ve IF/BNB çiftlerinde işlem gerçekleştirmemeleri talep edildi. Ekip, saldırıyı araştırmak için PeckShield, WatchPlug ve bazı diğer topluluklar ile birlikte çalıştığını ve ayrıntılı bir olay raporu açıklayacağını duyurdu.

Impossible Finance’e yapılan saldırı, protokolün True Ventures, CMS Holdings, Alameda Research ve Hashed tarafından ortaklaşa yönetilen bir finansman turunda 7 milyon Dolarlık fon toplamasından yalnızca üç hafta sonra gerçekleşti.

Proje başlangıçta Binance Akıllı Zinciri üzerine inşa edildi; ancak iddiaya göre işlevselliğini Ethereum ve Polygon yönünde genişletmeyi planlıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar