26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

Binance, Avrupa Pazarı İçin Vadeli İşlem ve Türev Hizmetlerini Sonlandırdığını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İlk etapta Almanya, İtalya ve Hollanda’da geçerli olmak üzere Binance, Avrupa pazarı için sağladığı vadeli işlem ve türev ürün tekliflerini sonlandırdığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance, Avrupa kıtasındaki vadeli işlem ve türev ürün tekliflerini sonlandırdığını duyurdu.
  • Karar, ilk olarak Almanya, İtalya ve Hollanda’da uygulanmaya başlanacak ve bu ülkelerdeki kullanıcılar artık yeni vadeli işlem veya türev ürün hesapları açamayacak.

Lider kripto para borsası Binance, Avrupa kıtasındaki vadeli işlem ve türev ürün tekliflerini sonlandırdığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Karar, ilk olarak Almanya, İtalya ve Hollanda’da uygulanmaya başlanacak ve bu ülkelerdeki kullanıcılar artık yeni vadeli işlem veya türev ürün hesapları açamayacak. Henüz açıklanmayan bir gelecek tarihten itibaren ise aktif yatırımcıların açık pozisyonlarını kapatmak için 90 günleri olacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance ve Düzenleyiciler

Binance, son aylarda, özellikle de Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi’nin (FCA), borsanın “Birleşik Krallık’ta herhangi bir düzenlenmiş faaliyet yürütmesine izin verilmediğine” dair bir tüketici uyarısı yayınlamasıyla birlikte kendisini düzenleyici bir “spot ışığının” merkezinde buldu. Ardından İtalya’nın menkul kıymetler düzenleyicisi Consob, Binance’in “İtalya’da yatırım hizmetleri ve faaliyetleri sağlamaya yetkili olmadığını” açıklayarak benzer bir uyarı yayınladı.

FCA, söz konusu sorunun Binance’in kara para aklama karşıtı standartları olmasından ve Birleşik Krallık düzenleyicisinin, borsanın bir genel merkezinin olmamasıyla ilgili “endişelerinden” kaynaklandığını belirtti.

Ayrıca Natwest, Barclays ve Santander gibi Birleşik Krallık bankaları da Binance’ye yapılacak para transferlerini durdurduklarını açıkladı. Öte yandan Avrupa ödeme işlemcisi Clear Junction da Binance borsası için yapılan işlemleri durdurdu; bu kararın ardından Faster Payments hizmeti de kesintiye uğradı.

Binance, Düzenleyiciler ile Uyum Sağlamak İstiyor

Binance, anonim para çekme işlemlerine ilişkin kuralların sıkılaştırılması, bir vergi raporlama aracı eklenmesi ve eToro’nun eski uyumluluk direktörünü kendi ekibini yönetmesi için işe alması dahil olmak üzere düzenleyici kurumlar ile daha uyumlu olmak adına bazı adımlar attı. Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao da “uyumun bir yolculuk olduğunu” belirterek “net düzenlemeler yapılması gerektiği” çağrısında bulundu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar