8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Binance, Bahreyn’de Kripto Servis Sağlayıcı Lisansı Almayı Başardı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, Bahreyn’de kripto servis sağlayıcı lisansı almayı başardı.

Binance indirim kodu

Diğer ülkelerdeki düzenleyici kuruluşların baskı ve eleştirilerine maruz kalan Binance’in Bahreyn’de böyle bir lisans alması şirketi için önemli bir köşe taşı. Bu aynı zamanda Binance’in Orta Doğu’daki genişleme stratejisinin de bir parçası.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada, Bahreyn’de alınan lisansın dünya genelinde tamamen lisanslanma ve düzenlenme yolculuklarında önemli bir kilometre taşı olduğu belirtti. CZ yaptığı açıklamada, “Binance ekibinin, Bahreyn Merkez Bankası’nın katı kriterlerini karşılamak için gösterdikleri sıkı çalışmadan gurur duyuyorum” dedi.

Binance, alınan lisansın şirket için Körfez ülkelerinde türünün ilk örneği olduğunu söyledi. Firma, düzenleyiciler tarafından kendilerine yakılan yeşil ışığın Binance’in müşterilere kripto varlık ticareti, saklama hizmetleri ve portföy yönetimi sağlamasına izin vereceğini de sözlerine ekledi.

Cayman Adaları’na kayıtlı bir şirket olan Binance, kara para aklama ve KYC kurallarını tam uygulamadığı için farklı ülkelerin incelemelerine maruz kalmıştı. Binance lisans alarak ve düzenleyicilerle birlikte çalışarak bu algıyı değiştirmek istiyor. Binance daha önce Ontario ve Singapur’da sorunlar yaşamış, ayrıca Türkiye’de de MASAK’tan para cezası yemişti.

Bu arada Binance, iş modelini dünyanın diğer bölgelerinde genişletmek için hızla ilerliyor. Pazartesi günü şirket, Brezilya’daki bir menkul kıymetler aracılık şirketini satın almak için bir mutabakat anlaşması imzaladığını duyurdu. Binance, satın aldığı firmanın Brezilya merkez bankası ve menkul kıymetler piyasası otoritesi tarafından yetkilendirildiğini söyledi. Bu satın alma, Binance’in Güney Amerika ülkesindeki işini daha da genişletmeyi amaçlıyor.

Aralık ayında Binance, Dubai Dünya Ticaret Merkezi ile “uluslararası bir sanal varlık ekosistemi” kurmayı ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde kripto düzenlemelerinin geliştirilmesine yardımcı olmayı amaçlayan bir işbirliği anlaşması imzalamıştı.

İlgili Haber:  Singapur Düzenleyicisi, Binance Borsasının Ülkede Faaliyet Göstermek İçin Lisanslı Olmadığını Açıkladı

Binance ayrıca yakın zaman önce Forbes’e yatırım yaptığını açıklamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar