Binance kartı, 60 milyondan fazla perakende satış noktasında kripto ile işlem yapmak için kullanılabilir durumda. Ayrıca bakım ücreti ve nakit geri ödeme planı içermiyor. 

Binance indirim kodu

Binance, Visa kartlarının artık Avrupa Ekonomik Bölgesi üzerinde hazır olduğunu açıkladı. Kartlar, Swipe tarafından veriliyor ve Visa’nın ödeme ağında çalışıyor. Fakat geri ödeme alabilmek için kullanıcıların yüklü miktarda BnB tutmak zorunluluğu var.

Binance indirim kodu

Kripto borsası Binance, çarşamba günü yaptığı açıklamada, Binance Visa kartının şu anda Avrupa Ekonomik Alanı içinde kullanıma hazır olduğunu söyledi. Dağıtım, ilk olarak bu yılın Temmuz ayında açıklanmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Genel olarak kripto kartları, kullanıcıların hesaplarına desteklenen kripto para birimlerinde ön yükleme yapmalarına izin verir. Bu da daha sonra bir çeşit eylem emrine dönüştürülür ve perakende satış noktasında ödeme sırasında bakiyeden düşülür. Bunlardan farklı olarak Binance’ın durumunda ise, para doğrudan kullanıcının ticaret hesabından alınıyor.

Binance, yaptığı açıklamada: “Swipe tarafından desteklenerek, geleneksel banka kartı gibi çalışıyor. BTC, BNB, SXP ve BUSD gibi dijital varlıklara sahip oluyorsunuz. Kartınız hesabınızdaki bir kartın cüzdanına bağlanıyor ve bu cüzdanı Spot cüzdanınızda saklanan fonlarla doldurabiliyorsunuz” ifadelerini kullandı. 

Kartlar, Binance’ın bu yılın Temmuz ayı başlarında satın aldığı kripto kart şirketi olan Swipe tarafından veriliyor ve uluslararası ödeme işlemcisi olan Visa’nın ödeme ağında çalışıyor. Bu sayede kullanıcıların kartlarını dünya çapında 60 milyondan fazla perakende satış noktasında veya “Visa” işareti olan herhangi bir işletmede kullanmalarına olanak tanınıyor.

Ayrıca bu kart, dijital ödeme uygulamaları olan iki büyük teknoloji devi Google Pay ve Samsung Pay ile de bağlantılı olabilir.

Geleneksel bankalara alternatif

Geleneksel bankalara alternatif olmanın yanı sıra, bu yeni kart sıfır işlem ücreti sunuyor, ayrıca bakım ücreti yok ve Binance’ın yerel tokeni olan BNB kullanıcısına %7’e varan nakit geri ödeme sağlayan avantajlar sunuyor.

İlgili Haber:  Brock Pierce'in Seçim Kampanyasını Yöneten Kaiser, Trump Hakkında Önemli Belgeler Paylaştı

%7’lik geri ödemenin tamamını alabilmek ancak kullanıcının mevcut fiyatla 160 bin dolar olan BNB’ye sahip olması durumunda geçerli. Sadece %2 almak için bile en az 270 dolar tutmaları gerekiyor. Kart, bu şartlar altında BNB balinaları için hiç de fena değil.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?