Binance, önde gelen blockchain oyun platformu Sandbox üzerinde
Binance, önde gelen blockchain oyun platformu Sandbox üzerinde "sanal arsa" satın aldı.

Binance, önde gelen blockchain oyun platformu Sandbox üzerinde “sanal gayrimenkul” satın aldı.

Kripto para devi Binance, Sandbox oyununda kullanılan LAND tokeninden 4012 adet satın aldı. Bu sayede blockchain oyun platformu Sandbox’ta sanal gayrimenkul sahibi oldu.

Sandbox’ın sanal dünyası, ekosistemin yerel tokenleri SAND ve LAND’ı aracılığıyla, kullanıcılara kendi oyun deneyimine sahip olma, oluşturma ve bunlardan para kazanma olanağı tanıyor.

Binance, satın aldığı LAND tokenlerini Sandbox platformu içinde yarışma ve sosyal oyun etkinlikleri düzenlemek için kullanacak. Ayrıca yarışmaların kazananları LAND ile ödüllendirilecek.

Aralık 2020’de herkese açık bir beta sürümünü hayata geçirmeyi planlayan Sandbox, şu ana kadar dört LAND ön satışı düzenledi ve neredeyse 1.5 milyon değerinde token sattı. Oyun platformuna ve platformun sanal gayrimenkullerine olan talep, dört saat içinde 3.000 adet LAND sattığı ilk token satışından bu yana arttı. Sonraki üç satış öncesi, çoğu token ilk birkaç saat içinde takas edildi ve çok büyük bir ilgi gördü.

Daha önce yapılan ön satışlarda LAND’ın büyük alıcıları CryptoKitties, My Crypto Heroes, Old Skull Games ve Dapp.com gibi ünlü kripto şirketleriydi.

İlgili Haber:  Paxful, ABD Yaptırımları Nedeniyle Venezuela'dan Çekildi

Sandbox’ın ortaklarından olan meşhur oyun devi Atari; Asteroid, Centipede ve Pong gibi klasik bilgisayar oyunlarının blockchain versiyonları üzerinde çalışıyor.

En çok beklenen blockchain oyunlarından biri olarak adlandırılan The Sandbox, halihazırda 40 milyondan fazla indirme ve 1 milyonun üzerinde aylık aktif kullanıcıya sahip. Sandbox ayrıca kısa süre önce Binance Launchpad’de 3 milyon dolarlık bir yatırım topladı.

Artık platform, Binance’in geniş kullanıcı tabanından yararlanarak blockchain oyunlarının ve NFT’lerin daha fazla benimsenmesini umuyor.

Not: NTF, Non-Fungible Token demek. Yani Türkçe ifadeyle “değiştirilemez token”. LAND tokeni NFT örneklerinden biridir.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here