1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Binance, Blockchain Oyun Platformu Sandbox Üzerinde Sanal Arsa Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Binance, önde gelen blockchain oyun platformu Sandbox üzerinde “sanal gayrimenkul” satın aldı.

Binance indirim kodu

Kripto para devi Binance, Sandbox oyununda kullanılan LAND tokeninden 4012 adet satın aldı. Bu sayede blockchain oyun platformu Sandbox’ta sanal gayrimenkul sahibi oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sandbox’ın sanal dünyası, ekosistemin yerel tokenleri SAND ve LAND’ı aracılığıyla, kullanıcılara kendi oyun deneyimine sahip olma, oluşturma ve bunlardan para kazanma olanağı tanıyor.

Binance, satın aldığı LAND tokenlerini Sandbox platformu içinde yarışma ve sosyal oyun etkinlikleri düzenlemek için kullanacak. Ayrıca yarışmaların kazananları LAND ile ödüllendirilecek.

Aralık 2020’de herkese açık bir beta sürümünü hayata geçirmeyi planlayan Sandbox, şu ana kadar dört LAND ön satışı düzenledi ve neredeyse 1.5 milyon değerinde token sattı. Oyun platformuna ve platformun sanal gayrimenkullerine olan talep, dört saat içinde 3.000 adet LAND sattığı ilk token satışından bu yana arttı. Sonraki üç satış öncesi, çoğu token ilk birkaç saat içinde takas edildi ve çok büyük bir ilgi gördü.

Daha önce yapılan ön satışlarda LAND’ın büyük alıcıları CryptoKitties, My Crypto Heroes, Old Skull Games ve Dapp.com gibi ünlü kripto şirketleriydi.

Sandbox’ın ortaklarından olan meşhur oyun devi Atari; Asteroid, Centipede ve Pong gibi klasik bilgisayar oyunlarının blockchain versiyonları üzerinde çalışıyor.

En çok beklenen blockchain oyunlarından biri olarak adlandırılan The Sandbox, halihazırda 40 milyondan fazla indirme ve 1 milyonun üzerinde aylık aktif kullanıcıya sahip. Sandbox ayrıca kısa süre önce Binance Launchpad’de 3 milyon dolarlık bir yatırım topladı.

Artık platform, Binance’in geniş kullanıcı tabanından yararlanarak blockchain oyunlarının ve NFT’lerin daha fazla benimsenmesini umuyor.

Not: NTF, Non-Fungible Token demek. Yani Türkçe ifadeyle “değiştirilemez token”. LAND tokeni NFT örneklerinden biridir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar