30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Binance, Dubai’de Kripto Para Merkezi Kuruyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para borsası Binance, Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi ile bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası Binance, Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi ile bir Mutabakat Zaptı imzaladı.
  • Borsa, Dubai’de bir kripto para endüstri merkezi kurmayı amaçlıyor.

Kripto para borsası Binance, Dubai’de bir endüstri merkezi kurmak için Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA) ile bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Dubai’de Bir Kripto Para Endüstri Merkezi Kurulacak

Borsa konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “MoU ile Binance, Dubai’nin dijital inovasyon yoluyla uzun vadeli ekonomik büyüme sağlayacak yeni bir uluslararası Sanal Varlık ekosistemi kurma taahhüdünü ilerletmeye yardımcı olacak.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Borsa ayrıca birincil hedefin, çeşitli kripto para ve blok zinciri ile ilgili işletmelerin “Dubai’de lisanslanmasına” yardımcı olmak olduğunu da ekledi.

Bununla birlikte söz konusu anlaşmanın Binance’nin Dubai’de faaliyet göstermesi için bir “lisans” olmadığını belirtmek de önemlidir. MoU’lar, bir lisansın aksine müzakerelerin başlangıç ​​noktası olarak görülen taraflar arasındaki anlaşmalardır.

Bu anlaşmalar yasal olarak bağlayıcı değillerdir ve daha ziyade ilgili tarafların bir ön anlaşmaya vardıklarını ve her ikisinin de aynı yolda ilerlemesi için temellerin atıldığını gösterirler.

Lisans konusuna gelince; borsanın arayışları devam ediyor.

Binance Nerede Lisans Almak İstiyor?

Önde gelen kripto para borsası, geçtiğimiz aylarda dünya çapındaki düzenleyici kurumları tatmin etmekte zorlandı.

Hollanda ve Japonya’daki düzenleyiciler bu yıl borsa hakkında çeşitli tüketici uyarıları yayınladı. Cayman Adaları ve İtalya da borsanın kendi yetki alanlarında iş yapma lisansına sahip olmadığını açıkladı.

Birleşik Krallık’taki Mali Davranış Otoritesi (FCA), yaz aylarında borsanın Birleşik Krallık kuruluşu olan Binance Markets Limited’e karşı bir tüketici uyarısı yayınladı. Daha sonrasında da FCA, firmayı düzenleyiciye temel bilgileri sağlayamaması nedeniyle eleştirdi.

İlgili Haber:  Gemini Borsası, Bitcoin Geliştiricilerine 200.000 Dolar Bağışta Bulundu

Son olarak da borsa CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) yaşadığı yer olan Singapur’daki borsa lisans başvurusu geri çekildi.

Tüm bu düzenleyici eksiklikler dizisi nedeniyle borsa bugünlerde başka bir yerde lisans almak için çabalıyor. Bunlardan en öne çıkanı tekrar bir FCA lisansı almak olarak belirtilse de borsa bu anlamda henüz başarılı olamadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar