10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Binance, Kripto Para Kullanıcıları İçin “Temel Haklar Bildirgesi” Yayınladı!

Önemli Gelişmeler

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, kripto para kullanıcıları için bir “Temel Haklar Bildirgesi” yayınladı. Bildirgede, kripto para kullanıcıları için 10 temel hak tanımlanıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Önde gelen kripto borsası Binance, kripto para kullanıcıları için 10 maddeden oluşan bir “Temel Haklar Bildirgesi” yayınladı.
  • Bildirgenin tam başlığının “Kripto Para Kullanıcıları İçin 10 Temel Hak” olduğu belirtildi.

Dünyanın en büyük kripto borsası, Salı günü “Kripto Para Kullanıcıları İçin 10 Temel Hak” başlıklı bir temel haklar bildirgesi yayınladı. Manifesto benzeri belge, finansal araçlara evrensel erişim, kişisel veriler için sıkı koruma ve bazı diğer konularda kripto para kullanıcılarına ve diğer aktörlere çağrıda bulunuyor.

blank

Binance’nin Temel Haklar Bildirgesi

Belgeyi kripto pazarları için “küresel bir düzenleyici çerçeve” olarak tanımlayan Binance, borsalara yönelik çeşitli hükümler de oluşturdu. Bunlar, büyük ölçüde platformların kullanıcıları kötü aktörlerden koruma ve sorunsuz ticaret için yeterli likidite sağlama yükümlülüklerini içeriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Binance, şirketin kurumsal kültürünü yeniden tesis etmeye ve imajını yeniden şekillendirmeye çalıştığı bir dönemde söz konusu temel haklar listesini yayınladı. Yıllardır eleştirmenler, Binance’in ve CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) platformunda şüpheli ticaret uygulamaları veya suç faaliyetleri söz konusu olduğunda dikkatsiz ve isteksiz davrandığını iddia ediyor.

SEC İçin Olumlu Bir Mesaj

Bu anlamda rehabilitasyon çabalarının bir parçası olarak kripto borsası, ünlü eski düzenleyicileri ve kolluk kuvvetleri çalışanlarını işe alıyor. Bunlar arasında önde gelen IRS çalışanları ve Europol müfettişleri de yer alıyor.

Örneğin eski bir ABD Hazinesi suç müfettişi olan Greg Monahan, şimdi borsanın kara para aklamayla mücadele çalışmalarını denetliyor. Öte yandan Monahan, “Temel Haklar Bildirgesinin” kripto şirketlerinin hak ve hukuk konularını ciddiye aldığının bir işareti olarak yorumlanabileceğini ve bunun da SEC gibi düzenleyicilere karşı olumlu bir mesaj olduğunu dile getirdi.

İlgili Haber:  Orchid Labs, Gaz Ücretlerini Düşürmek İçin xDai Kullanıyor

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend