5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Binance, Kripto Para Kullanıcıları İçin “Temel Haklar Bildirgesi” Yayınladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, kripto para kullanıcıları için bir “Temel Haklar Bildirgesi” yayınladı. Bildirgede, kripto para kullanıcıları için 10 temel hak tanımlanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Önde gelen kripto borsası Binance, kripto para kullanıcıları için 10 maddeden oluşan bir “Temel Haklar Bildirgesi” yayınladı.
  • Bildirgenin tam başlığının “Kripto Para Kullanıcıları İçin 10 Temel Hak” olduğu belirtildi.

Dünyanın en büyük kripto borsası, Salı günü “Kripto Para Kullanıcıları İçin 10 Temel Hak” başlıklı bir temel haklar bildirgesi yayınladı. Manifesto benzeri belge, finansal araçlara evrensel erişim, kişisel veriler için sıkı koruma ve bazı diğer konularda kripto para kullanıcılarına ve diğer aktörlere çağrıda bulunuyor.

Binance indirim kodu

Binance’nin Temel Haklar Bildirgesi

Belgeyi kripto pazarları için “küresel bir düzenleyici çerçeve” olarak tanımlayan Binance, borsalara yönelik çeşitli hükümler de oluşturdu. Bunlar, büyük ölçüde platformların kullanıcıları kötü aktörlerden koruma ve sorunsuz ticaret için yeterli likidite sağlama yükümlülüklerini içeriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance, şirketin kurumsal kültürünü yeniden tesis etmeye ve imajını yeniden şekillendirmeye çalıştığı bir dönemde söz konusu temel haklar listesini yayınladı. Yıllardır eleştirmenler, Binance’in ve CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) platformunda şüpheli ticaret uygulamaları veya suç faaliyetleri söz konusu olduğunda dikkatsiz ve isteksiz davrandığını iddia ediyor.

SEC İçin Olumlu Bir Mesaj

Bu anlamda rehabilitasyon çabalarının bir parçası olarak kripto borsası, ünlü eski düzenleyicileri ve kolluk kuvvetleri çalışanlarını işe alıyor. Bunlar arasında önde gelen IRS çalışanları ve Europol müfettişleri de yer alıyor.

Örneğin eski bir ABD Hazinesi suç müfettişi olan Greg Monahan, şimdi borsanın kara para aklamayla mücadele çalışmalarını denetliyor. Öte yandan Monahan, “Temel Haklar Bildirgesinin” kripto şirketlerinin hak ve hukuk konularını ciddiye aldığının bir işareti olarak yorumlanabileceğini ve bunun da SEC gibi düzenleyicilere karşı olumlu bir mesaj olduğunu dile getirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar