Binance, Brezilyalı Müşterileri İçin Vadeli İşlemler Kısmını Kaldırdı

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bir ülkede daha vadeli işlemler ticareti hizmeti vermeyi sonlandırdı. Bu kez kurban Brezilya oldu.

blank

Binance Brezilyalı Denetleyici Kurumlar ile Yaşadığı Sorunların Ardından Müşterine Vadeli İşlemler Hizmeti Vermeyi Sonlandırdı

Binance, ülkedeki yerel kurallar çerçevesinde Cuma gününden itibaren Brezilya platformunda vadeli işlemler ticaretini askıya aldı. Bu hamle, Brezilyalı denetleyici kurumların baskısı sonucunda gerçekleşti. Binance sözcüsüne göre, bu hamle, direkt olarak Brezilyalı denetleyici kurumların emri doğrultusunda atıldı: “Brezilya kanunlarına uyum çerçevesinde, Binance, web sitemiz üzerinde bazı kısıtlamalar yaptı ve türev ürünlerinin pazarlamasını durdurdu. Yeni değişiklikler olursa bunları değerlendirip uygun zamanda işe koyularak yerel kullanıcılarımız için uygun çözümler bulmak üzere yetkililer ile iletişim kuracağız. Bir karara varırsak ya da vardığımızda ve duyuru yapmaya hazır olduğumuzda daha fazla bilgi paylaşacağız.

blank

Brezilya Merkez Bankası Başkanı, Kripto Para Dostu Açıklamalarıyla Tanınıyor

Binance bu adımı atmadan önce Brezilya merkez bankası başkanı Roberto Campos Neto, yerel denetleyicilerin, yatırımcıların kripto paralara olan taleplerini karşılamak için işlerini kolaylaştırmaları gerektiğini söylemişti. Neto’ya göre kripto paralar, ödeme platformlarında önemli bir rol oynayacak. Merkez bankası başkanı, kripto paraların, ülkedeki dijital ödemelerin büyümesi açısından kilit rol oynadığını belirtti: “Kripto paralar, insanların çok hızlı, açık, güvenli ve her şekilde şeffaf olacak ödeme yöntemlerine karşılık bulacak şekilde ortaya çıktı.”

Brezilya’nın bu adımı aslında sürpriz olmadı. Kısa bir süre önce Binance, küresel denetleyici kurumlardan tepki almasıyla beraber ürün sunumlarını belirgin ölçüde azaltmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Dünyanın en büyük kripto para borsası, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, tüm kullanıcıların borsanın hizmetlerini kullanmadan önce kimliklerini doğrulamaları gerektiğini söylemişti. Bu açıklamada, bu adımın kullanıcıların korunmasının daha da iyileştirilmesi için atıldığı belirtilmişti. Bu adım, Binance için küresel çapta bir adaptasyon yoluna girdiği ve bu yüzden kendisini denetleyici kurumların dikkatini çekmeyecek şekilde değiştirdiği yorumuna neden oldu.

Dünyanın ne büyük kripto para borsası olan Binance, daha önce de pek çok kez denetleyici kurumların hedefi olmuştu. Kripto para borsası bu ataklardan sonra agresif büyüme adımlarını yavaşlatmaya başlamış ve denetleyici kurumlar ile daha fazla işbirliği yapma yolunu seçmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend