12 Ağustos 2022, Cuma
19.7 C
İstanbul

Binance Bugüne Kadarki En Pahalı İmha İşleminde 68 Milyon Dolarlık BNB Yaktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Haberin Kısa Bir Özeti

  • Binance, on üçüncü üç aylık yakışını tamamladı.
  • Bu üç aylık yakışta, 68 milyon dolar değerinde BNB yakıldı.
  • Binance Coin fiyatı, bu durum sonrası çok fazla değişiklik göstermedi.

Kripto para borsası Binance bugün 68 milyon dolarlık kripto para birimi Binance Coin’i (BNB) yaktı.

Binance indirim kodu

Malta merkezli borsa, 2.253.888 tokeni veya token arzının %1.13’ünü imha eden on üçüncü token yakışının, dolar değeri açısından şimdiye kadarki en yüksek ve yakılan BNB miktarı açısından dördüncü en yüksek değer olduğunu söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yakış, BNB’yi yok etmeyi ve böylece onu dolaşımdan çıkarmayı kapsıyor. Yakış eylemi, yeni coinler yaratmak anlamına gelen basmanın tam tersi bir işlemdir. Coin kıtlığını artırmak için periyodik olarak yakış gerçekleşir ve bu teorik olarak fiyatı yükseltir.

Binance, kârını açık piyasada Binance Coin satın almak için kullanır ve ardından yakar. Amacı, arzı 100 milyon BNB tokenine düşürmek. Şu anda dolaşımda ise 144.406.561 BNB var.

Yakış sonrasında BNB’nin fiyatı yaklaşık 20 sent artış gösterdi. Binance’e ait metrikler sitesi CoinMarketCap’e göre mevcut fiyat 30,42 dolar seviyesinde.

Binance her çeyrekte BNB yakıyor. Son çeyrekte, token arzının %1.74’ünü veya 3.477.388 tokeni, 60.5 milyon $ değerinde yaktı. Ondan önceki çeyrek, 3,4 milyon token veya token arzının %1,69’unu (52,4 milyon dolar) yaktı.

Binance Coin güçlü bir yıl geçirdi. Diğer birçok kripto para gibi fiyatı mart ayında, koronavirüs salgınının neden olduğu piyasa belirsizliğinin ortasında 25 ila 8 dolar arasında düştü. Ancak BNB, yatırımcıların merkezi olmayan borsalara, borç verme protokollerine ve sentetik varlıklara milyarlarca dolar akıttığı bu yazki ademi merkeziyetçi finans patlamasından iyi sonuç aldı.

İlgili Haber:  Ethereum, İki Buçuk Yılın Zirvesine Ulaşarak Bitcoin'in Yılbaşından Bugüne Getiri Oranını Geride Bıraktı

Birkaç DeFi projesi, şirketin blockchain ağı olan Binance Akıllı Zincir’e girdi. Bu projelerin çoğu, bu yaz faaliyetlerinin büyük kısmının üzerinde gerçekleştiği blockchain Ethereum’daki daha popüler projelerin taklitleriydi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao yakışla ilgili blog yazısında, “Likiditeyi Burger veya PancakeSwap’e kilitlemekten Binance Akıllı Zincir üzerindeki küçük gaz ücretlerini ödemeye kadar tüm bunlar BNB’nin fayda değerini artırmaya yardımcı oldu” dedi. BNB’nin fiyatı yaz boyunca yükseldi ve şu anki fiyatı olan 30.42 dolara dek ulaştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar