6 Ağustos 2022, Cumartesi
24.7 C
İstanbul

Binance, Cardano’nun Yakında Yayınlanacak Olan Alonzo Yükseltmesini Destekleyeceğini Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Cardono’nun yaklaşmakta olan ağ yükseltmesini destekleyeceğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Cardono’nun yaklaşmakta olan ağ yükseltmesini destekleyeceğini duyurdu.
  • Alonzo yükseltmesinin 12 Eylül Pazar günü yayınlanması bekleniyor.

Cardano’nun “Alonzo” hard fork’u yaklaşırken, dünyanın en büyük kripto borsası Binance, ağdaki yükseltmeyi destekleyeceğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Alonzo Yükseltmesi Pazar Günü Yayınlanacak

Alonzo yükseltmesinin 12 Eylül Pazar günü yayınlanması bekleniyor. Söz konusu etkinlikten 30 dakika önce Binance, ağın yerel tokeni olan ADA’nın tüm para yatırma ve çekme işlemlerini durduracak; ancak varlığın ticareti bu durumdan etkilenmeyecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano’nun bugüne kadarki “en önemli” yükseltmesi olarak nitelendirilen Alonzo hard fork’u, ağa akıllı sözleşme işlevselliğini getirecek; yani geliştiriciler, Cardano ağı üzerinde merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları oluşturabilecek.

Geçen hafta, Cardano’nun akıllı sözleşme işlevselliği test ağında kullanıma sunuldu; ve bu gelişmenin ardından ADA fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 Doların üzerine çıktı. Nomics’e göre ADA, şu dakikalarda 2.58 Dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %10 fiyat artışı yaşadı.

Eşzamanlılık Sorunu

Bununla birlikte, Cardano’da akıllı sözleşmelerin lansmanı beklendiği kadar sorunsuz ilerlemedi. Alonzo test ağının kullanıma sunulmasının ardından, Cardano’nun ilk merkezi olmayan uygulaması (dapp) Minswap, “eşzamanlılık” sorunu nedeniyle planlanandan daha önce kapandı.

Bu sorunun ardından geliştiriciler, “Bu temel bir kusur değil, yalnızca ele alınması gereken bir tasarım sorunudur.” açıklamasını yaptı.

Minswap’ın karşılaştığı eşzamanlılık sorunu, kripto fonu Arcane Assets’in baş yatırım sorumlusu Eric Wall’un eleştirilerine de neden oldu. Wall, konu ile ilgili, “Bu hata, Cardano’nun mevcut DeFi ortamı için inşa edilmediğini gösteriyor.” dedi.

Bununla birlikte, Cardano üzerine kurulu bir başka merkezi olmayan borsa (DEX) olan Sundaeswap, söz konusu sorunu çözmeyi başardığını söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar