Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg 50 Listesinde

Son güncelleme: 2 ay önce

Bloomberg Businessweek, yıllık bazda açıkladığı önemli kişiler listesi Bloomberg 50’ye Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’yu da dahil etti.

Bir kripto para milyarderi olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun alkışlara ihtiyacı yok. O zaten Bloomberg listelerindeki yerini almaya başladı.

Bloomberg Businessweek bugün, başarıları takdire değer olan iş, eğlence, finans, politika, bilim ve teknoloji alanlarında çalışanların yıllık listesini açıkladı. Bloomberg 50 adı verilen listede Binance CEO’su Changpeng Zhao da yer aldı.

Fauci ve Billie Eilish Gibi İsimler de Aynı Listede

Bu yılki listede Dr. Anthony Fauci, eski NFL oyun kurucusu Colin Kaepernick ve şarkıcı Billie Eilish gibi isimler bulunuyor.

Öncü kripto para borsalarından Binance’in kurucusu Changpeng Zhao konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Dünyamızı daha iyi hale getiren bu olağanüstü insan grubunun bir parçası olmaktan çok mutluyum ve bununla gurur duyuyorum.” dedi. Farklı alanlarda değişim getiren bu kararlı ve tutkulu liderlerin yanında yer almanın çok özel bir his olduğunu dile getiren Zhao, “Temel araç olarak kripto ile küresel finansal katılımı artırmak, insanları ve kullanıcılarımızı ilk sıraya koymak için çalışmaya devam edeceğiz.” açıklamalarını yaptı.

Binance’ın 2020 Kâr Seviyesi 800 Milyon Doları Geçebilir

Binance, dünyanın en iyi kripto para borsalarından biri olarak herkes tarafından takdir görüyor. Changpeng Zhao, Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda, borsanın kârının 2019 yılı özelinde 570 milyon Dolar olduğunu; 2020 yılında ise sayının 800 milyon Dolar değerinin üzerine çıkmasını beklediklerini söyledi.

Binance’ın başarılı CEO’su, 2020 yılının pandemi felaketi nedeniyle tüm insanlık adına kötü geçtiğini ancak kripto para endüstrisinin bu süreçte güvenli bir liman olarak kalmaya devam ettiğinin altını çizdi.

  Bitcoin Patlama Yaşarken DeFi Düşüyor

Bu hafta başlarında Forbes, finans, spor, eğlence ve diğer sektörlerdeki en umut verici kişilerden oluşan 30 Yaş Altı listesini açıklamıştı. Bu listeden farklı olarak, Bloomberg, yalnızca 30 yaşın altındaki insanlarla sınırlı olmayan kendi listesini açıklamakta gecikmedi.

 

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın