25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Ethereum’un Neden Yükseldiğini Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin ve Ethereum’un, Çin merkez bankasının çıkartacağı merkez bankası dijital para birimi (CBDC) gibi daha kısıtlayı dijital coinler ile beraber bir süre daha birlikte var olacaklarını düşündüğünü söyledi.

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük Bitcoin borsasını yöneten Zhao, merkez bankaları tarafından piyasaya sürülecek dijital varlıkların, şu anda kullanılan açık kripto paralardan birçok anlamda daha farklı olacağını söyledi. Kendisiyle gerçekleştirilen röportajda, CZ olarak da bilinen Zhao, merkez bankası para birimlerinin diğer coinlerde bulunan özgürlük özelliklerine ve belirli bir arz sınırına sahip olmayacağını düşündüğünü belirtti.

Binance indirim kodu

“Kripto Para Dünyasındaki İnsanlar CBDC’lere Rağbet Göstermeyecek”

Çoğu merkez bankası dijital para biriminin sıkı kontrollere tabii tutulacağını düşünen Zhao, iki dijital para birimi türünün arasındaki bu farklardan dolayı, kripto para dünyasına ilgi duyan insanların, zaten kripto paralara bu özellikleri sayesinde yakınlaştıkları için, CBDC’lere ısınamayacağını ifade etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin ve Ethereum’un ikisi de bu yıl kurumsal yatırımcıların ve şirketlerin desteklerini arkasına alarak kendilerine ait rekorları tazelemişlerdi. Birçok şirket bu yıl boyunca bilançolarına kripto para eklediklerini duyurmuştu. Ethereum bugün 3.500 doları aşarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek rekorunu kırmayı başardı. Bitcoin, sadece içinde bulundurduğu değerin bir kişiden bir kişiye gönderilmesini sağlarken, Ethereum ise, kullandığı Ethereum blockchain’i sayesinde daha fazla çeşitte işlem yapılmasına olanak sağlıyor.

Zhao Ethereum’un Neden Yükseldiğini Açıkladı

Zhao’ya göre, kullanıcıların non-fungible tokenler (NFT’ler) gibi varlıkları satın alırken Ethereum kullanmaları, Ethereum’un fiyatlarını artışa sürükleyen nedenlerden olabilir: “Kripto paralarda birçok farklı kullanım senaryolarının popülerliği artmaya başladı ve insanlar bu işlemleri gerçekleştirebilmek için diğer coinlere yöneldi. Ethereum da bu coinlerin başında geliyor, o yüzden Ethereum’un yükselişindeki ana faktör de bu muhtemelen bu.

İlgili Haber:  Ripple Labs CEO'suna Göre Dolar Değer Kaybedecek

Binance CEO’su Halka Açılıp Açılmayacağına Dair Soruları da Yanıtladı

Zhao ayrıca Binance kullanıcılarının %70’inin bireysel yatırımcılardan, kalanının ise kurumsal yatırımcılardan oluştuğunu söyledi. Ayrıca CZ, şirketinin Coinbase Global Inc’in yolundan gidip halka açılmak gibi bir niyetinin olmadığının altını çizdi. Coinbase geçtiğimiz hafta Nasdaq borsasında doğrudan listeleme metoduyla halka açılmıştı. Zhao, Binance’ın kendi kendine para kazandığını ve daha fazlasına ihtiyacı olmadığını belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar