2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Binance CEO’su Changpeng Zhao Görevi Bırakıyor mu? Kripto Para Borsası Yeni Bir CEO Arıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, şirketinin küresel denetleyiciler ile daha iyi işbirliği yapabilmek adına mevcut liderlik pozisyonunu bir uyum uzmanına devredebileceğini söyledi.

Binance indirim kodu

CZ Bu Adımını Hemen Gerçekleştirmeyecek

Changpeng Zhao, Salı günü katıldığı bir sanal konferansta, düşündüğü bu adımı hemen gerçekleştirmeyeceğini ve şirketin uyum ve denetleyici yetenekleri olan bir CEO aramasının kendisinin hemen pozisyonunu terk edeceği anlamına gelmediğini söyledi: “Bu adımı önümüzdeki yeni hedefler için çok önemli bir ilerleme olarak görüyorum.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yerel denetleyiciler ile kayıt konusunda başarısız olmasının ardından dünyanın dört bir yanındaki finansal yetkililerin Binance operasyonlarını durdurmasıyla birlike bazı değişikliklere gitme kararı almıştı. Binance Adalet Bakanlığı ve IRS tarafından illegal işlemler konusundaki işlemler dolayısıyla sıkı soruşturmalara tabii tutulmuştu.

Şirket 2021 yılı sonu itibariyle küresel uyum ekibinin sayısını iki katına çıkarmayı planlıyor.

“Binance ve BNB’ye Katkıda Bulunmaya Devam Edeceğim”

Bu görüşle Zhao, şirketin aradığı ismin bir lider olarak uyum uzmanlığı özelliğine sahip olması gerektiğini söyledi ve CEO’luğu bırakma kararıyla bile şirketin düzgün bir şekilde çalışmasına katkı sağlamış olacağını da ekledi: “Güçlü bir denetleyici geçmişe sahip olan ve Binance gibi uluslararası bir şirketi yönetebilecek uygun bir aday varsa bu kişinin CEO olarak şirkette görev almasından çok mutluluk duyarım. Bu bile şirketimizin denetleme konusunu ne kadar ciddiye aldığını gösteriyor. Binance ve BNB ekosistemine her daim katkıda bulunacağım. Bunun için de CEO olmama gerek yok.

Binance kurucusu Zhao şirketi 2017 yılındaki kuruluşundan bu yana CEO olarak yönetiyor. Yaklaşık olarak 2 milyar dolarlık bir servete sahip olan Zhao, Forbes’un kripto para milyarderleri listesinde beşinci sırada yer alıyor.

İlgili Haber:  CoinMarketCap CEO'su İstifa Etti

Salı günü attığı Tweet dizisinde Zhao, görevini devretme sürecinin kendisi için ne anlama geldiğine dair düşüncelerini açıkladı. Zhao, CEO olan kişinin bu görevinde kalması gereken ideal sürenin beş yıldan fazla olmadığını söyledi ve şirketlerin bünyesine kattığı taze kan ile birlikte yeni gelişmelere her daim uyum sağlayabildiklerini düşündüğünü belirtti: “Sürekli değişen bir dünyada yaşıyoruz. Yeni fikirlere, yeni bakış açılarına ihtiyacımız var. Ülke başkanları bile sadece 4 yıl görev yapıyor.”

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar