8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Binance CEO’su Changpeng Zhao Tüm Birikimlerini BNB ve Bitcoin’de Tuttuğunu Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Changpeng Zhao için ev denilen kavram her daim fiziksel bir adresten çok, coğrafik sınırları aşan bir iç dünya.

Binance indirim kodu

Çin’de doğup büyüyen Zhao, eğitimci anne babasıyla birlikte her birkaç senede bir şehirden öbür şehire taşınarak kısmen de olsa göçebe bir hayat yaşamış. Zhao, 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Kanada’ya göç etmiş ve Tokyo, New York ve sonrasında Shanghai’a iş sebebiyle taşınmadan önce burada 10 yıl yaşamış.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bugün ise dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’luğunu yapan Zhao, o dönemler yaşadığı sürekli taşınma ve seyahat hallerinin kendisine yaşamında oldukça yardımcı olduğunu söylüyor.

“İtibari Para Birimlerinde Çevrim Yapmak Çok Maliyetli”

Zhao bu tür bir göçebe yaşam sayesinde, itibari para birimlerini birbirine çevirmekteki zorlukların ve verimsizliklerin farkına vardığını belirtiyor: “Sınırlar arasında yapılan işlemlerde itibari para birimlerini kullanmak istediğinizde oldukça zorlanıyorsunuz ve ayrıca yüksek komisyon oranları nedeniyle de zarara uğruyorsunuz. Havaalanında paranızı başka para birimlerine dönüştürmek istediğinizde her işlem başına paranızın %10’una yakını kayboluyor, yani maliyetler aşırı fazla.”

Sınırlar arasında itibari para birimleriyle yapılan işlemlerdeki bu kısıtlamalar aslında Zhao’nun kripto paralara olan ilgisini başlatan nedenlerden sadece bir tanesi.

2013 yılında Bitcoin’in Satoshi Nakamoto tarafından yayınlanan manifestosuna rastlayan Zhao, mesleği yazılım geliştiricisi olan, finans ve teknoloji alanlarında çalışan bir birey olarak Bitcoin’in öneminin hemen farkına varmış: “Bitcoin’in avantajlarını hemen anladım, bundan sonraki adımım ise bu para biriminin arkasında bir topluluk olup olmadığını öğrenmekti.”

Zhao Tüm Kişisel Birikimlerini BNB ve Bitcoin Olarak Tutuyor

Zhao ayrıca kripto para zengini olmayı sürdürmeyi planlıyor. Asla geniş zaman aralıklarında itibari para birimlerini elinde bulundurmadığını söyleyen Zhao, kendi kişisel servetini Bitcoin ve Binance Coin’de (BNB) biriktirdiğini belirtti. Alışverişlerinde daha çok Binance’ın kendi kredi kartını kullandığını söyleyen Binance CEO’su, bunun mümkün olmadığı zamanlarda arkadaşlarının nakit para alıp karşılığında BNB gönderdiğini ifade etti.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Hızla 31.500 Dolara Yükseldi

Binance borsasında yüzlerce altcoin listelense de, Zhao bu coinleri araştırıp anlayabilmek için yeterli zamanı olmadığını bu yüzden de yalnızca BNB ve Bitcoin’e yatırım yaptığını belirtiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar