5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Binance CEO’su CZ, Dogecoin (DOGE) Hakkında Açıklama Yaptı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin’i birçok insanın anladığı söylenemez. Neyse ki kripto paraların piyasada belirli bir değere sahip olmaları için insanların bu dijital varlıkları anlamaları gerekmiyor. Yeterli sayıda insanın bir kripto parayı alıp satmak istemesi sonucunda bir anlamda kripto paraların değeri oluşuyor.

Binance indirim kodu

Binance CEO’su CZ: “Dogecoin’i Anlamıyorum!”

Binance CEO’su Changpeng Zhao da Dogecoin’i anlamayan insanlar arasında yer alıyor. Kısa bir süre önce verdiği röportajında CZ şunları söyledi: “Dürüst olmak gerekirse Dogecoin’i anlamıyorum. Ancak bu bile merkezsizliğin gücünü gösteriyor. Benim düşüncelerim ya da neyi anlayıp anlamadığımın bir anlamı olabilir ya da olmayabilir. Ancak topluluk içerisindeki yeterli sayıda insan bir varlığın sevimli göründüğü için ya da ‘meme’ kültürünü sevdikleri için değerli olduğunu düşünüyorsa, o zaman o varlığın değeri vardır.

Binance indirim kodu

CZ’nin bu sözleri yalnızca Dogecoin için değil, ayrıca son 12 aydır bir tür şaka coini ekonomisinin gelişmesini sağlayan Shiba Inu, Floki ve diğer birçok sevimli token için de geçerli görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kısa bir süre önce, HuskyX (HUSKYX) isimli bir şaka coini, yalnızca 24 saat içerisinde %67.000’in üzerinde değer kazanarak piyasayı silip süpürmüştü. İlginç bir şekilde, söz konusu kripto para projesinin kendi açıklamasına göre altcoinin piyasa değeri 1.5 milyar dolara kadar ulaştı.

Söz konusu altcoinin fiyatı diğer şaka coinleri ile birlikte bir süre sonra gerileme yaşasa da, bu altcoin sayesinde kripto paraların yalnızca talep tarafından desteklenen bir değere sahip olduğu da açığa çıktı.

Binance CEO’su açıklamalarına şöyle devam etti: “Bir şeyin değerli olması için, ihtiyacınız olan tek şey, bu şeyi satın almak isteyen birinin olmasıdır. Bir şeyin likiditeye sahip olması için çok sayıda insanın bu şeyi almak ya da satmak istemesi gerekiyor. Nötr piyasaya göre, bir şey likiditeye sahipse, o şeyin bir değeri vardır. Bu yüzden Dogecoin konusunu sorgulamak benim haddime değil.

İlgili Haber:  Gemini, UNI ile Birlikte 14 Farklı DeFi Tokenini Listeledi

Bununla birlikte şaka coinleri yatırımcılara kendi paralarını yapıcı bir şekilde değerlendirebilmek için değerli dersler de veriyor. Özellikle de, yatırımcılar SQUID gibi sahte kripto paralar nedeniyle dolandırıldıklarında bu dersin fiyatı da haliyle artıyor. Bu tür hileler nedeniyle artık kripto para yatırımcıları, kendi araştırmalarını kendilerinin yapması gerektiğini ve potansiyel olarak bir balon olabilecek projeleri tanımaları gerektiğini öğrendi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar