9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Binance CEO’su CZ, Dogecoin (DOGE) Hakkında Açıklama Yaptı!

Önemli Gelişmeler

Dogecoin’i birçok insanın anladığı söylenemez. Neyse ki kripto paraların piyasada belirli bir değere sahip olmaları için insanların bu dijital varlıkları anlamaları gerekmiyor. Yeterli sayıda insanın bir kripto parayı alıp satmak istemesi sonucunda bir anlamda kripto paraların değeri oluşuyor.

blank

Binance CEO’su CZ: “Dogecoin’i Anlamıyorum!”

Binance CEO’su Changpeng Zhao da Dogecoin’i anlamayan insanlar arasında yer alıyor. Kısa bir süre önce verdiği röportajında CZ şunları söyledi: “Dürüst olmak gerekirse Dogecoin’i anlamıyorum. Ancak bu bile merkezsizliğin gücünü gösteriyor. Benim düşüncelerim ya da neyi anlayıp anlamadığımın bir anlamı olabilir ya da olmayabilir. Ancak topluluk içerisindeki yeterli sayıda insan bir varlığın sevimli göründüğü için ya da ‘meme’ kültürünü sevdikleri için değerli olduğunu düşünüyorsa, o zaman o varlığın değeri vardır.

blank

CZ’nin bu sözleri yalnızca Dogecoin için değil, ayrıca son 12 aydır bir tür şaka coini ekonomisinin gelişmesini sağlayan Shiba Inu, Floki ve diğer birçok sevimli token için de geçerli görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kısa bir süre önce, HuskyX (HUSKYX) isimli bir şaka coini, yalnızca 24 saat içerisinde %67.000’in üzerinde değer kazanarak piyasayı silip süpürmüştü. İlginç bir şekilde, söz konusu kripto para projesinin kendi açıklamasına göre altcoinin piyasa değeri 1.5 milyar dolara kadar ulaştı.

Söz konusu altcoinin fiyatı diğer şaka coinleri ile birlikte bir süre sonra gerileme yaşasa da, bu altcoin sayesinde kripto paraların yalnızca talep tarafından desteklenen bir değere sahip olduğu da açığa çıktı.

Binance CEO’su açıklamalarına şöyle devam etti: “Bir şeyin değerli olması için, ihtiyacınız olan tek şey, bu şeyi satın almak isteyen birinin olmasıdır. Bir şeyin likiditeye sahip olması için çok sayıda insanın bu şeyi almak ya da satmak istemesi gerekiyor. Nötr piyasaya göre, bir şey likiditeye sahipse, o şeyin bir değeri vardır. Bu yüzden Dogecoin konusunu sorgulamak benim haddime değil.

İlgili Haber:  Ledger Sahipleri Bir Dolandırıcılık Sitesine 1.1 Milyon XRP Kaybetti

Bununla birlikte şaka coinleri yatırımcılara kendi paralarını yapıcı bir şekilde değerlendirebilmek için değerli dersler de veriyor. Özellikle de, yatırımcılar SQUID gibi sahte kripto paralar nedeniyle dolandırıldıklarında bu dersin fiyatı da haliyle artıyor. Bu tür hileler nedeniyle artık kripto para yatırımcıları, kendi araştırmalarını kendilerinin yapması gerektiğini ve potansiyel olarak bir balon olabilecek projeleri tanımaları gerektiğini öğrendi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend