30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Binance CEO’su CZ, Elon Musk’ı Twitter’da Takip Etmeyi Bıraktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Aslında her şey çok güzel başlamıştı.

Binance indirim kodu

Tesla CEO’su Elon Musk geçtiğimiz aylarda kripto para piyasasında daha görünür hale gelmiş ve Twitter üzerinden hem Dogecoin hem Bitcoin’e destek vermişti.

Binance indirim kodu

19 Şubat 2021’de Binance CEO’su CZ’nin Bloomberg’e verdiği röportaja Elon Musk Twitter üzerinden yorum yapmıştı. Buna karşılık Binance CEO’su Elon Musk’a hitaben “DOGE, BTC ve genel olarak tüm kripto ekosistemi için oluşturduğun farkındalığı gerçekten takdir ediyorum. Çok büyük hayranınım! Bir gün birlikte bir şeyler içmeyi ya da ClubHouse’da söyleşi yapmayı umuyorum. Çok heyecanlı olurdu!demişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

blank

Ancak 13 Mayıs 2021 itibariyle CZ, “büyük hayranınım” dediği Elon Musk’ı Twitter’da takip etmeyi bıraktı. Yani bu birliktelik yaklaşık 3 ay sürdü. Peki bu 3 ay içinde ne oldu da CZ, Elon Musk hayranlığını sonlandırdı?

Elon Musk’ın Bitcoin ile ilgili son tweeti ipleri kopardı

Aslında her şey Elon’ın Tesla’nın bitcoin ile ödeme almayı durdurduğunu duyurmasıyla başladı.

Elon Musk bundan bir kaç ay önce Tesla’nın Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini duyurmuştu. Bugün ise attığı bir tweetle bu karardan vazgeçildiğini açıkladı. Bu açıklama üzerine Bitcoin çakıldı. Yaklaşık %15 değer kaybeden Bitcoin’i diğer kripto paralar da takip etti.

Elon Musk yaptığı açıklamada, Tesla’nın bitcoin ile ödeme almayı durdurduğunu belirtti. Bunun sebebi olarak da Bitcoin madenciliğinin aşırı enerji tüketimini gösterdi. “Kripto para fikri genel olarak çok güzel ve geleceklerinin olduğuna inanıyoruz. Ancak doğaya zarar veremeyiz. Tesla elindeki bitcoin’leri satmayacak ve daha az enerji tüketen bir yapıya geçmesi durumunda ödemeler için kullanmak istiyoruz. Ayrıca bitcoin’in kullandığı enerjinin %1’inden daha az enerji kullanan diğer kripto paraları da araştırıyoruz.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Ethereum Düşmeye Devam Ediyor: Kripto Para Piyasalarında %7'nin Üzerinde Gerileme

Bu tweet üzerinde kripto para ekosistemindeki pek çok kişiden Elon’a eleştiri ve tepki geldi.

Bu tepkilerden birinin sahibi de Binance CEO’su CZ idi.

CZ, Elon Musk’ın duyurusunu alıntılayarak Twitter üzerinden şu açıklamayı yaptı: “Elon muhtemelen Tesla’nın kabul ettiği diğer (kripto olmayan) para birimlerini çalıştırmak için ne kadar enerji gerektiğini araştırmadı.

Daha sonra kendisine “Elon Musk’ı takipten çıkardın mı?” diye soran bir Twitter kullanıcısına; “Evet, çıkardım. Tweetlerime yorum yapmasını artık istemiyorum.” cevabını verdi.

blank

Kripto para ekosisteminin Elon Musk ile olan seviyeli birlikteliği bir nebze yara almış gözüküyor. Buna hem Elon’ın en son SNL performansı hem Bitcoin ile ilgili eleştirileri sebep olmuş gözüküyor. Ayrıca piyasada gittikçe artan “Elon’ın manipülasyon yaptığı” algısı var. Bakalım önümüzdeki günlerde bu ilişkinin yönü ne tarafa olacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar