Binance CEO’su CZ, Elon Musk’ı Twitter’da Takip Etmeyi Bıraktı

Önemli Gelişmeler

Aslında her şey çok güzel başlamıştı.

blank

Tesla CEO’su Elon Musk geçtiğimiz aylarda kripto para piyasasında daha görünür hale gelmiş ve Twitter üzerinden hem Dogecoin hem Bitcoin’e destek vermişti.

blank

19 Şubat 2021’de Binance CEO’su CZ’nin Bloomberg’e verdiği röportaja Elon Musk Twitter üzerinden yorum yapmıştı. Buna karşılık Binance CEO’su Elon Musk’a hitaben “DOGE, BTC ve genel olarak tüm kripto ekosistemi için oluşturduğun farkındalığı gerçekten takdir ediyorum. Çok büyük hayranınım! Bir gün birlikte bir şeyler içmeyi ya da ClubHouse’da söyleşi yapmayı umuyorum. Çok heyecanlı olurdu!demişti.

blank

Ancak 13 Mayıs 2021 itibariyle CZ, “büyük hayranınım” dediği Elon Musk’ı Twitter’da takip etmeyi bıraktı. Yani bu birliktelik yaklaşık 3 ay sürdü. Peki bu 3 ay içinde ne oldu da CZ, Elon Musk hayranlığını sonlandırdı?

Elon Musk’ın Bitcoin ile ilgili son tweeti ipleri kopardı

Aslında her şey Elon’ın Tesla’nın bitcoin ile ödeme almayı durdurduğunu duyurmasıyla başladı.

Elon Musk bundan bir kaç ay önce Tesla’nın Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini duyurmuştu. Bugün ise attığı bir tweetle bu karardan vazgeçildiğini açıkladı. Bu açıklama üzerine Bitcoin çakıldı. Yaklaşık %15 değer kaybeden Bitcoin’i diğer kripto paralar da takip etti.

Elon Musk yaptığı açıklamada, Tesla’nın bitcoin ile ödeme almayı durdurduğunu belirtti. Bunun sebebi olarak da Bitcoin madenciliğinin aşırı enerji tüketimini gösterdi. “Kripto para fikri genel olarak çok güzel ve geleceklerinin olduğuna inanıyoruz. Ancak doğaya zarar veremeyiz. Tesla elindeki bitcoin’leri satmayacak ve daha az enerji tüketen bir yapıya geçmesi durumunda ödemeler için kullanmak istiyoruz. Ayrıca bitcoin’in kullandığı enerjinin %1’inden daha az enerji kullanan diğer kripto paraları da araştırıyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu tweet üzerinde kripto para ekosistemindeki pek çok kişiden Elon’a eleştiri ve tepki geldi.

Bu tepkilerden birinin sahibi de Binance CEO’su CZ idi.

CZ, Elon Musk’ın duyurusunu alıntılayarak Twitter üzerinden şu açıklamayı yaptı: “Elon muhtemelen Tesla’nın kabul ettiği diğer (kripto olmayan) para birimlerini çalıştırmak için ne kadar enerji gerektiğini araştırmadı.

Daha sonra kendisine “Elon Musk’ı takipten çıkardın mı?” diye soran bir Twitter kullanıcısına; “Evet, çıkardım. Tweetlerime yorum yapmasını artık istemiyorum.” cevabını verdi.

blank

Kripto para ekosisteminin Elon Musk ile olan seviyeli birlikteliği bir nebze yara almış gözüküyor. Buna hem Elon’ın en son SNL performansı hem Bitcoin ile ilgili eleştirileri sebep olmuş gözüküyor. Ayrıca piyasada gittikçe artan “Elon’ın manipülasyon yaptığı” algısı var. Bakalım önümüzdeki günlerde bu ilişkinin yönü ne tarafa olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dünyanın En Büyük Beş Kripto Borsasından Biri Olan Bybit, Kanadalı Düzenleyicilerle Mahkemelik Oldu: İşte Detaylar

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Bybit'in "kayıtsız bir kripto varlık ticaret platformu" olduğunu iddia etti. Haberin Özeti OSC, Mart ayında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend