26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

Binance CEO’su Elindeki Dogecoin ve Ethereum Miktarını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao elindeki Dogecoin ve Ethereum miktarını açıkladı.

Binance indirim kodu

Başlangıçta bir şaka olarak başlayan ve geliştiriciler tarafından uzun zamandır terkedilmiş olan Dogecoin, son zamanlarda Elon Musk sayesinde popülarite kazandı. Musk’ın 8 Mayıs’taki SNL’de Dogecoin ile ilgili bir skece yer vereceğini açıklamasının ardından Dogecoin fiyatı 0.7 dolara yaklaşarak rekor kırdı.

Binance indirim kodu

Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Binance CEO’su CZ, Dogecoin’in son haftalardaki popülaritesine ve ilk 5 kripto para arasına girmesine gönderme yaparak şöyle dedi; “Kripto ekosisteminde terk edilmiş bir şaka koini pek çok aktif projeyi geride bıraktı ve şu an ilk 3’e havlıyor.. Kriptoda anlamadığım çok şey var. Bunlardan biri de merkeziyetsizliğin gücü.. BTC, ETH, BNB, DOGE ve daha fazlasını seviyorum..

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CZ tweetinin devamında kişisel olarak toplam 32 ETH (bugünkü değeriyle yaklaşık 110.000 dolar) sahibi olduğunu ancak elinde hiç Dogecoin tutmadığını belirtti.

blank

Changpeng Zhao kimdir?

  • Changpeng Zhao, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in kurucusu ve CEO’su olan Çinli-Kanadalı bir girişimcidir.
  • CZ kripto para piyasasına girmeden önce WallStreet’te hisse senedi piyasalarında yazılımcı olarak çalışıyordu.
  • Zhao, Çin’in Jiangsu kentinde doğdu. Bir profesör olan babası, Çin hükümeti tarafından burjuva yanlısı bir entelektüel olarak etiketlendi ve CZ’nin doğumundan kısa bir süre sonra geçici olarak sürgüne gönderildi.
  • CZ, Vancouver’da yaşarken ev masraflarını karşılamak için gündüzleri McDonald’s’ta geceleri ise benzin istasyonunda gece vardiyasında çalıştı.
  • CZ’nin net varlığı Nisan 2021 itibariyle 1.9 milyar dolara ulaşmış durumda.
Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar