20 Mayıs 2022, Cuma
9.3 C
İstanbul

Binance CEO’su Kripto Para Düzenlemeleri ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bir Clubhouse oturumunda konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto endüstrisinin düzenlemesi gerektiğini söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bugün bir Clubhouse oturumunda konuşan Binance CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao, kripto para düzenlemelerinden bahsetti.
  • Zhao, “Düzenleyici kurum olsaydım, mevcut finansal düzenlemeleri kripto endüstrisine uygulardım.” dedi.

Kripto borsası Binance’in CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao (“CZ”), düzenlemenin kripto endüstrisi için mutlaka kötü bir anlama gelmeyeceğini söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CZ, “Bir düzenleyici olsaydım, yapacağım en mantıklı şey geleneksel finans alanındaki mevcut düzenlemelere bakmak ve bunları kripto paraya entegre etmek olurdu.” dedi.

Binance CEO’su, sektördeki diğer pek çok kişinin düşündüğünün aksine, kriptonun “anarşist” bir finansal yapı olmadığını da sözlerine ekledi. Zhao, “Herhangi bir kural olmaksızın, herhangi bir hükümet müdahalesi olmadan iyi işlediğimize inanan birçok aşırı özgürlükçü kişi var. Ancak topluluk olarak buna pek hazır olduğumuzu düşünmüyorum. En azından ben, kendimizi nasıl güvende tutacağımızı bilmiyorum ve bu kapsamda bir düzenlemenin eksikliğini yaşıyorum.” dedi.

Binance’in Düzenleyici Kurumlarla İlişkisi

Binance, düzenleyicilerle karmaşık bir ilişkiye sahiptir ve kripto para düzenleme çerçevelerinde şimdiye dek ustaca hareket ederek başarılı olmuştur.

Binance, hükümetin kripto borsalarına yönelik baskısı öncesinde 2017’de Çin’den ayrıldı. Önce Japonya’ya ve ardından Tayvan’a giden borsa, 2018’de ülkedeki gevşek kripto düzenlemelerinden en iyi şekilde yararlanmak için Malta’ya taşındı. Borsa, şimdilerde ise resmi olarak Cayman Adaları’nda kayıtlı görünüyor. Geçen yılın Temmuz ayında ise Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, Binance’in ülkede yasadışı olarak faaliyet gösterdiğini iddia etti.

“Düzenlemeler Kabul Edilebilir”

Geçtiğimiz Kasım ayında düzenleyici kurumlar ile arasındaki ilişki üzerine yaptığı bir açıklamada Binance sözcüsü, “Ofisimizde binlerce kişi tarafından geliştirilen yekpare bir sistemimiz yok.” dedi. Bu açıklamadan sonraki günlerde ise The Block, Binance’in Şangay ofisinin yetkililer tarafından yapılan bir incelemenin ardından 2019’da kapatıldığını bildirdi. Binance ise bu haberin üzerine yaptığı açıklamada Şangay’da bir ofisleri olmadığını iddia etti.

İlgili Haber:  Tesla’nın Bitcoin Kararını Diğer Şirketler Takip Etmeyebilir

Kasım 2020’de verdiği röportajda CZ, kripto düzenlemelerini “aşırı derecede kısıtlayıcı” olarak tanımlamıştı. Ancak bugün itibariyle CZ, dünya çapındaki kripto düzenlemelerini kabul eden bir tutum sergiliyor. “Kural olmaması işletmeler için de iyi değil.” Binance CEO’su, “Sektördeki düzenleyicilerle işbirliğine dayalı bir ilişki kurmak isteyen diğer işletmeleri destekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar