9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Binance CEO’su CZ, Yatırım Yaptığı Kripto Paraları Açıkladı!

Önemli Gelişmeler

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao (CZ), 2014 yılından bu yana Bitcoin sahibi olduğunu açıklarken ayrıca portföyünde bulunan diğer altcoinlerden de bahsetti.

blank

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Yalnızca Bitcoin (BTC) ve Binance Coin (BNB) Sahibi Olduğunu Duyurdu

Kısa bir süre önce Associated Press ile bir röportaj düzenleyen CZ, sahip olduğu servetin çok büyük kısmının Binance Coin (BNB) altcoininde bulunduğunu belirtirken ayrıca Bitcoin’in hayata geçmesinden birkaç yıl sonra satın aldığı bir dizi BTC’yi halen hesabında tuttuğunu da söyledi. Yani sonuç olarak, Binance CEO’su CZ, kişisel portföyünde BNB’ye ek olarak Bitcoin de bulunduruyor.

blank

Binance CEO’su, miktarını belirtmeyerek, 2014 yılında dünyanın en büyük kripto parasından satın aldığını kabul etti. Yıllar boyunca bu coinlerin bir kısmını harcayan CZ, yine de o zamanlar satın aldığı BTC’lerin halen cüzdanınıda bulunduğunu söyledi: “2014 yılında bir miktar Bitcoin satın almıştım. Yıllar boyunca bu coinlerin bir kısmını harcadım ancak çoğunluğunu uzun vadeli olarak günümüze kadar tuttuğumu söyleyebilirim. Yani bu coinleri satmadım.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto para dünyasında son 7 yıldır yaşanan tüm olaylara ve Bitcoin fiyatının kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine çıkmasına rağmen CZ, BTC yatırımı ile ilgili duruşunu sürdürmeye devam edeceğe benziyor.

İlginç bir şekilde, dünyanın en büyük kripto para borsasının CEO’su olan CZ, çok sayıda kripto para projesiyle haşır neşir olmasına rağmen kişisel portföyünün çok da çeşitlendirilmiş olmadığını kabul ediyor. CZ, yedi yıl önce satın aldığı Bitcoin ve kişisel BNB tokenlerinin dışında herhangi bir kripto paraya sahip olmadığını bildirmişti. CZ’nin cüzdanının çoğunluğunu BNB oluşturuyor. CZ ayrıca, herhangi bir potansiyel kişisel çıkar tartışmasına neden olmamak için herhangi bir kripto ya da kripto dışı projeye kişisel olarak yatırım yapmadığını da belirtti: “Başka herhangi bir coinim yok. Kripto para ile ilgili olsun ya da olmasın, diğer projelerde yatırımım bulunmuyor. Aslına bakılırsa bunu kasten bu şekilde yapıyorum çünkü herhangi bir kişisel çıkar tartışmasına mahal vermemek istiyorum.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 12 Gündür Tarihinin Zirvelerini Yaşıyor

Binance kripto para borsası, geçtiğimiz dönemde dünya çapında finansal denetmenlerin hedefi olmuş ve borsa çok sayıda uyarı ve yaptırım almıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend