5 Ağustos 2022, Cuma
24.6 C
İstanbul

Binance CEO’su CZ, Yatırım Yaptığı Kripto Paraları Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao (CZ), 2014 yılından bu yana Bitcoin sahibi olduğunu açıklarken ayrıca portföyünde bulunan diğer altcoinlerden de bahsetti.

Binance indirim kodu

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Yalnızca Bitcoin (BTC) ve Binance Coin (BNB) Sahibi Olduğunu Duyurdu

Kısa bir süre önce Associated Press ile bir röportaj düzenleyen CZ, sahip olduğu servetin çok büyük kısmının Binance Coin (BNB) altcoininde bulunduğunu belirtirken ayrıca Bitcoin’in hayata geçmesinden birkaç yıl sonra satın aldığı bir dizi BTC’yi halen hesabında tuttuğunu da söyledi. Yani sonuç olarak, Binance CEO’su CZ, kişisel portföyünde BNB’ye ek olarak Bitcoin de bulunduruyor.

Binance indirim kodu

Binance CEO’su, miktarını belirtmeyerek, 2014 yılında dünyanın en büyük kripto parasından satın aldığını kabul etti. Yıllar boyunca bu coinlerin bir kısmını harcayan CZ, yine de o zamanlar satın aldığı BTC’lerin halen cüzdanınıda bulunduğunu söyledi: “2014 yılında bir miktar Bitcoin satın almıştım. Yıllar boyunca bu coinlerin bir kısmını harcadım ancak çoğunluğunu uzun vadeli olarak günümüze kadar tuttuğumu söyleyebilirim. Yani bu coinleri satmadım.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto para dünyasında son 7 yıldır yaşanan tüm olaylara ve Bitcoin fiyatının kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine çıkmasına rağmen CZ, BTC yatırımı ile ilgili duruşunu sürdürmeye devam edeceğe benziyor.

İlginç bir şekilde, dünyanın en büyük kripto para borsasının CEO’su olan CZ, çok sayıda kripto para projesiyle haşır neşir olmasına rağmen kişisel portföyünün çok da çeşitlendirilmiş olmadığını kabul ediyor. CZ, yedi yıl önce satın aldığı Bitcoin ve kişisel BNB tokenlerinin dışında herhangi bir kripto paraya sahip olmadığını bildirmişti. CZ’nin cüzdanının çoğunluğunu BNB oluşturuyor. CZ ayrıca, herhangi bir potansiyel kişisel çıkar tartışmasına neden olmamak için herhangi bir kripto ya da kripto dışı projeye kişisel olarak yatırım yapmadığını da belirtti: “Başka herhangi bir coinim yok. Kripto para ile ilgili olsun ya da olmasın, diğer projelerde yatırımım bulunmuyor. Aslına bakılırsa bunu kasten bu şekilde yapıyorum çünkü herhangi bir kişisel çıkar tartışmasına mahal vermemek istiyorum.

İlgili Haber:  Polkadot (DOT) En İyi 3 Kripto Paradan Biri Olabilir mi?

Binance kripto para borsası, geçtiğimiz dönemde dünya çapında finansal denetmenlerin hedefi olmuş ve borsa çok sayıda uyarı ve yaptırım almıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar