26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Binance CEO’sunun Mal Varlığı Bitcoin’in Mucidi Satoshi’nin Mal Varlığını İkiye Katladı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 hafta önce

Binance indirim kodu

Binance CEO’su Changpeng Zhao, dünyanın en zengin insanlarından biri haline geldi.

Binance indirim kodu

Binance CEO’su Changpeng Zhao en son yayınlanan Bloomberg Milyarder Index’ine göre 96 milyar dolarlık mal varlığıyla dünyanın en zenginlerinden biri oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Kripto para piyasasında CZ olarak bilinen Zhao’nun 96 milyar dolarlık servetine kişisel olarak tuttuğu kripto varlıkları dahil değil. CZ, geçmişte yaptığı açıklamalarda kişisel olarak BTC ve BNB tuttuğunu söylemişti.

CZ böylelikle kripto para piyasasındaki pek çok ünlü ismi geride bırakmış oldu.

  • Changpeng Zhao, Binance – 96 milyar dolar
  • Sam Bankman-Fried, FTX, 22.5 milyar dolar
  • Brian Armstrong, Coinbase, 9.6 milyar dolar

Bloomberg’in raporuna göre CZ’nin mal varlığı Bitcoin’in kurucusu Satoshi’nin mal varlığını bile ikiye katlamış durumda. Satoshi’nin 1.1 milyon BTC’ye sahip olduğu düşünülüyor ve bu da yaklaşık 45 milyar dolar yapıyor.

CZ’nin kripto dünyasının dışındaki rakipleri Elon Musk ve Jeff Bezos’un ise mal varlıkları sırayla 263 milyar dolar ve 188 milyar dolar.

Binance de iyi durumda gözüküyor. Bloomberg’in analizine göre Binance 2021’de 20 milyar dolar kâr elde etti.

Mal varlığının haber olmasının ardından konuyla ilgili tweet atan CZ: “Sıralamalar önemli değil. Kaç insana yardımcı olabileceğinize odaklanın.” dedi.

Peki Binance’in yasal düzenleyicilerle arası nasıl?

Başarılarına rağmen Binance, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle karşı karşıya geldi.

Hollanda ve Japonya’da düzenleyiciler Binance hakkında tüketici uyarıları yayınladı. İtalya ve Cayman Adaları’nda düzenleyiciler, Binance’i kendi ülkelerinde iş yapma lisansına sahip olmadığı konusunda kamuoyu önünde uyardı.

İlgili Haber:  Bu Hafta Bazı Blok Zincirlerinin Yükselişe Geçişinin 3 Nedeni

Malezyalı düzenleyiciler, ülkede yasa dışı faaliyet göstermekten Binance’e yaptırım kararı aldı. Bu, Malezya’da aktif olan tüm Binance kuruluşlarının medya ve pazarlama faaliyetlerini derhal durdurmasının yanı sıra Malezyalı yatırımcıların borsanın resmi Telegram grubuna erişimini derhal kısıtlamasıyla sonuçlandı.

Birleşik Krallık’ta Finansal Davranış Otoritesi (FCA), borsanın Birleşik Krallık kuruluşu olan Binance Markets Limited’e karşı bir tüketici uyarısı yayınladı. Aylar sonra, FCA şiddetini ikiye katladı ve Binance’in Birleşik Krallık’taki kuruluşunun düzenleyiciye temel bilgileri sağlayamadığını belirtti.

CZ’nin son zamanlarda yaşadığı Singapur’da bile, Binance lisans almayı başaramadı.

Bu düzenleyici anlaşmazlıkların ortasında CZ, Binance için bir yuva bulmaya çalışıyor.

Geçen yılın Eylül ayında, CZ nihayet Binance’in ülkelerdeki düzenleyicileri tatmin etmek için bir genel merkeze ihtiyacı olduğunu kabul etti.

Geçen yılın sonlarına doğru İrlanda’nın Binance’in merkezi olabileceği söylendi. Sonradan, Binance odağını Dubai’ye çevirdi.

Yeni yıldan günler önce Binance, Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi ile bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzalandığını duyurdu.

Görünüşe göre Binance’in ev arayışı devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend