5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Kripto Borsası Binance, Çin’in Resmi Para Birimi Yuan’ı Platformundan Kaldıracak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto borsası Binance, 31 Aralık’tan itibaren Çin’in resmi para birimi Yuan’ı “tezgah üstü ticaret platformundan” kaldıracağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance, 31 Aralık’tan itibaren Çin’in resmi para birimi Yuan’ı “tezgah üstü ticaret platformundan” kaldıracağını duyurdu.
  • Borsanın yerel tokeni Binance Coin (BNB) ise dün Binance Akıllı Zincir gelişimini desteklemek için 1 milyar Dolarlık bir fonun başlatıldığının duyurulmasının ardından %10’dan fazla arttı.

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Çin Yuanını (CNY) tezgah üstü (OTC) ticaret platformundan kaldıracağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Binance’den Çin’e Yönelik Yasak

Binance’in C2C (müşteriden müşteriye) pazarı olarak da bilinen OTC ticaret platformu, tüccarların neredeyse her fiat para birimini kullanarak kripto para ticareti yapmasına olanak tanır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance Çarşamba günü yaptığı duyuruda, “Yerel hükümetin düzenleyici gereksinimlerine yanıt olarak Binance C2C, CNY ticaretini 31 Aralık 2021’de durduracaktır.” ifadelerini kullandı.

Bugünkü duyurusunda ise Binance, Çinli müşterilerinin kayıt süreçlerini revize etmeyi planladığını belirtti.

Binance konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Platform, Çin anakarasından erişim sağlayan kullanıcılar tespit ederse, ilgili hesapları ‘yalnızca para çekme’ moduna alacak ve kullanıcılar, yalnızca mevcut kripto para pozisyonlarını kullanabilecek.” ifadelerini kullandı.

Borsa, ayrıca, “Binance, 2017 yılında Çin anakara pazarından çekildi ve Çin anakarasında borsa işi yürütmedi.” diye ekledi.

Binance Coin Fiyatında Artış

Borsanın yerel tokeni Binance Coin (BNB), dün Binance Akıllı Zincir gelişimini desteklemek için 1 milyar Dolarlık bir fonun başlatıldığının duyurulmasının ardından %10’dan fazla arttı.

Bununla birlikte, Çinli kullanıcılar için yaklaşan kısıtlamaların duyurulmasının ardından da BNB 463 Dolardan 434 Dolara geriledi. BNB bu düşüşten kısa bir süre sonra toparlandı.

CoinGecko’ya göre, son 24 saat içinde BNB, piyasa değeri sıralamasında 3. en büyük kripto para konumuna yükseldi. BNB, şu dakikalarda 461 Dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  Bir Yatırım Uzmanına Göre Bitcoin 5 Yıl İçerisinde 250.000 Dolara Ulaşacak

Binance, Huobi ve KuCoin

Çin Halk Bankası, kripto paraların “kumar, yasa dışı bağış toplama, dolandırıcılık, ponzi şemaları ve kara para aklama gibi yasa dışı suç faaliyetlerini desteklediğini” vurgulayarak Eylül ayında kripto ticaretine yönelik kapsamlı bir yasaklama kararı yayınladı.

Bu kararın açıklanmasının ardından kripto borsası Huobi, Çin anakarasındaki tüccarların yeni hesaplar oluşturmasını kısıtladığını ve mevcut Çinli müşterilerin de 31 Aralık’a kadar hesaplarına erişimlerini kaybedeceğini duyurdu.

KuCoin de benzer bir strateji izledi ve Çin sakinleri tarafından işletilen son hesapları da kapattığını açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar