8.5 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Binance Coin (BNB), Bitcoin Cash (BCH), Solana (SOL) – Altcoin Fiyat Analizi – 13 Kasım

Önemli Gelişmeler

Genel kripto para piyasasında bir gerileme havası bulunurken Binance Coin, Solana ve Bitcoin Cash bu duruma istisna oluşturamadı. Analist Yash Majithia, söz konusu altcoinleri değerlendirdi.

blank

Ancak söz konusu kripto paraların tamamı geçtiğimiz hafta son birkaç haftanın rekorlarını kırmışlardı. Bunun ardından ise analiste göre kısa vadeli teknik göstergelerinin zayıflamasının ardından söz konusu kripto paralar düzeltme sinyalleri verdi.

blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Binance Coin (BNB)

BNBUSDT 2021 11 12 18 57 45 2048x898 1

Analiste göre BNB, son beş haftadır paralel çizgilerinin arasından işlem görmesinin ardından nihayet üst trend çizgisini geçmeyi başardı. Altcoin fiyatı son 47 günde %92 gibi devasa bir getiri sağladı. Bunun ardından ise, 7 Kasım tarihinde BNB fiyatının son 6 ayın zirvesine çıkması ile birlikte BNB rallisi duraksadı.

Ayılar ise mevcut rallinin 648 dolar civarında direnç görmesini sağladı. Bununla birlikte BNB’nin fiyatı seviyesi de son 5 gün içerisinde %8 düştü.

Bitcoin Cash (BCH)

BCHUSDT 2021 11 12 19 23 15 2048x897 1

BCH fiyatı, paralel kanallarının içerisinde bir ayı geçkin süredir devamlı bir yükseliş yaşayarak iyi bir performans sergiledi. Yükseliş sonucunda BCH, 43 günlük getirisini %38.92’ye kadar çıkardı. Nihayet altcoin fiyatı 10 Kasım tarihinde son 9 haftanın zirvesine yerleşti. Bu tarihten itibaren ise ayılar boğa baskısına karşı koydu ve fiyat hareketi trend çizgilerine uyumlu seyretti. Gerileme nedeniyle son üç günde %9’luk bir değer kaybı gözlendi.

BCH fiyatı günlük olarak %1.95 oranında düşüş göstermesine rağmen altcoin fiyatı 4 saatlik 50SMA (sarı) değerinin üstünde seyrediyor. Analiste göre bu durum boğa lehine bir tabloya işaret ediyor olabilir. Buna rağmen analist, BCH’ye ait kısa vadeli teknik göstergelerin satıcılar lehine olduğunu belirtti. Bu yazının yazıldığı anlarda BCH 660.7 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Cash (BCH), Tron (TRX), Decentraland (MANA) - Altcoin Fiyat Analizi - 14 Kasım

Solana (SOL)

SOLUSD 2021 11 12 19 41 48 2048x897 1

SOL fiyatı son 5 haftadır boğa lehine hareketler sergiliyor ve paralel kanalının içerisinde seyrediyor. Akıllı sözleşmeler platformu SOL, bu zaman periyodunda %54.46 oranında getiri sağladı. Bunun sonucunda 6 Kasım tarihinde SOL fiyatı 259.99 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırarak üst trend çizgisini aştı.

Sonrasında SOL, fiyatının trendine uygun şekilde dönüş yapmasını sağlayacak bir gerileme geçirdi. Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı bir gerileme aşamasında bulunuyor ve bu yazının yazıldığı anlarda 227.94 dolardan işlem görüyor. Geçtiğimiz gün altcoine ait RSI değeri 37’nin altına inerek orta hattın gerisine çekildi. Analiste göre bu gelişme ayı momentumunda bir yükselişe işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend