8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Binance Coin (BNB), Bitcoin Cash (BCH), Solana (SOL) – Altcoin Fiyat Analizi – 13 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genel kripto para piyasasında bir gerileme havası bulunurken Binance Coin, Solana ve Bitcoin Cash bu duruma istisna oluşturamadı. Analist Yash Majithia, söz konusu altcoinleri değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Ancak söz konusu kripto paraların tamamı geçtiğimiz hafta son birkaç haftanın rekorlarını kırmışlardı. Bunun ardından ise analiste göre kısa vadeli teknik göstergelerinin zayıflamasının ardından söz konusu kripto paralar düzeltme sinyalleri verdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance Coin (BNB)

blank

Analiste göre BNB, son beş haftadır paralel çizgilerinin arasından işlem görmesinin ardından nihayet üst trend çizgisini geçmeyi başardı. Altcoin fiyatı son 47 günde %92 gibi devasa bir getiri sağladı. Bunun ardından ise, 7 Kasım tarihinde BNB fiyatının son 6 ayın zirvesine çıkması ile birlikte BNB rallisi duraksadı.

Ayılar ise mevcut rallinin 648 dolar civarında direnç görmesini sağladı. Bununla birlikte BNB’nin fiyatı seviyesi de son 5 gün içerisinde %8 düştü.

Bitcoin Cash (BCH)

blank

BCH fiyatı, paralel kanallarının içerisinde bir ayı geçkin süredir devamlı bir yükseliş yaşayarak iyi bir performans sergiledi. Yükseliş sonucunda BCH, 43 günlük getirisini %38.92’ye kadar çıkardı. Nihayet altcoin fiyatı 10 Kasım tarihinde son 9 haftanın zirvesine yerleşti. Bu tarihten itibaren ise ayılar boğa baskısına karşı koydu ve fiyat hareketi trend çizgilerine uyumlu seyretti. Gerileme nedeniyle son üç günde %9’luk bir değer kaybı gözlendi.

BCH fiyatı günlük olarak %1.95 oranında düşüş göstermesine rağmen altcoin fiyatı 4 saatlik 50SMA (sarı) değerinin üstünde seyrediyor. Analiste göre bu durum boğa lehine bir tabloya işaret ediyor olabilir. Buna rağmen analist, BCH’ye ait kısa vadeli teknik göstergelerin satıcılar lehine olduğunu belirtti. Bu yazının yazıldığı anlarda BCH 660.7 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  Dogecoin (DOGE), VeChain (VET), Binance Coin (BNB) - Altcoin Fiyat Analizi - 7 Kasım

Solana (SOL)

blank

SOL fiyatı son 5 haftadır boğa lehine hareketler sergiliyor ve paralel kanalının içerisinde seyrediyor. Akıllı sözleşmeler platformu SOL, bu zaman periyodunda %54.46 oranında getiri sağladı. Bunun sonucunda 6 Kasım tarihinde SOL fiyatı 259.99 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırarak üst trend çizgisini aştı.

Sonrasında SOL, fiyatının trendine uygun şekilde dönüş yapmasını sağlayacak bir gerileme geçirdi. Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı bir gerileme aşamasında bulunuyor ve bu yazının yazıldığı anlarda 227.94 dolardan işlem görüyor. Geçtiğimiz gün altcoine ait RSI değeri 37’nin altına inerek orta hattın gerisine çekildi. Analiste göre bu gelişme ayı momentumunda bir yükselişe işaret ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar