Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi – 19 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Kripto para piyasları, yüksek volaliteli bir dönemin ardından nefes almaya başladı. Binance Coin’in (BNB) fiyatı da piyasalarda daha fazla volaliteye neden olan gelgitler yaşıyor.

blank

BNB’nin orta vadeli grafiği, yükselen fiyatlar ile beraber büyük bir büyüme eğrisi çizdiğini fakat artık bu çöküş dalgasının sonuna gelinmiş olabileceğine işaret ediyor olabilir. Diğer piyasaların da düşmesiyle, BNB fiyatları da bu yazının yazıldığı anlarda 524 dolara kadar geriledi ve piyasa değeri olarak da 80.73 milyar dolar seviyesinde seyrediyor.

blank

Binance Coin 4 Saatlik Grafiği

blank

611 dolardaki desteği kaybeden BNB fiyatları, bunun ardından çok sayıda desteğe de tutanamadı. 482 dolardan geri sıçramayı başaran BNB şu anda 500 doların üstündeki bölgede zemin bulmuşa benziyor.

Uzmanlara göre fiyatlar 540 dolardaki dirence yaklaşmaya başlarsa, BNB fiyat trendi tersine dönebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

BNB piyasalarındaki yüksek volalite gözlerden kaçmıyor. Bunun nedeni aslında Bitcoin ve Ethereum piyasalarında yaşanan pump ve dump’lardan kaynaklanıyor. Yine de en büyük iki kripto para piyasasının stabil hale gelmeye başlamasıyla beraber BNB de durağan bir periyoda yaklaşıyor olabilir. Bollinger bantları, son düşüşün ardından yüksek volaliteye işaret edecek şekilde açıldı ve bu şekilde açık olarak kaldı, uzmanlara göre bunun anlamı keskin fiyat hareketlerinin devam edeceği olabilir.

“BNB Piyasalarına Giren Likidite Piyasalarda Kalıyor”

Bununla birlikte, Relative Strength Index (RSI) değeri artan bir alış baskısına işaret ediyor. RSI değerinin 30’a (aşırı satış bölgesi) düşmesiyle fiyatlar da çakılmıştı ancak iyileşme sinyalleriyle beraber alıcılar da piyasaya geri döndü. BNB’nin düşük fiyatı ve yüksek getiri potansiyeli alıcıların iştahını kabartmış olabilir. Chaikin Money Flow (CMF) değerinden de görülebileceği üzere, alıcılardan gelene bu son fiyat yükselişi hamlesiyle beraber BNB piyasasına giren likidite miktarı da korundu.

Uzmanlara göre BNB boğa lehine bir değişim geçirebilir ve yukarı yöndeki dirençler test edilebilir.

Şu anki BNB piyasalarının aslında bir geçiş fazında olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatların 524 dolara kadar gelmesiyle beraber piyasalarda bir boğa dalgası yaşanabilir. Alış baskısının artması ve piyasalara giren paranın piyasalarda kalmasıyla beraber BNB kısa vadede belki de 540 dolara doğru yol alabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend