1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi – 19 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasları, yüksek volaliteli bir dönemin ardından nefes almaya başladı. Binance Coin’in (BNB) fiyatı da piyasalarda daha fazla volaliteye neden olan gelgitler yaşıyor.

Binance indirim kodu

BNB’nin orta vadeli grafiği, yükselen fiyatlar ile beraber büyük bir büyüme eğrisi çizdiğini fakat artık bu çöküş dalgasının sonuna gelinmiş olabileceğine işaret ediyor olabilir. Diğer piyasaların da düşmesiyle, BNB fiyatları da bu yazının yazıldığı anlarda 524 dolara kadar geriledi ve piyasa değeri olarak da 80.73 milyar dolar seviyesinde seyrediyor.

Binance indirim kodu

Binance Coin 4 Saatlik Grafiği

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

611 dolardaki desteği kaybeden BNB fiyatları, bunun ardından çok sayıda desteğe de tutanamadı. 482 dolardan geri sıçramayı başaran BNB şu anda 500 doların üstündeki bölgede zemin bulmuşa benziyor.

Uzmanlara göre fiyatlar 540 dolardaki dirence yaklaşmaya başlarsa, BNB fiyat trendi tersine dönebilir.

BNB piyasalarındaki yüksek volalite gözlerden kaçmıyor. Bunun nedeni aslında Bitcoin ve Ethereum piyasalarında yaşanan pump ve dump’lardan kaynaklanıyor. Yine de en büyük iki kripto para piyasasının stabil hale gelmeye başlamasıyla beraber BNB de durağan bir periyoda yaklaşıyor olabilir. Bollinger bantları, son düşüşün ardından yüksek volaliteye işaret edecek şekilde açıldı ve bu şekilde açık olarak kaldı, uzmanlara göre bunun anlamı keskin fiyat hareketlerinin devam edeceği olabilir.

“BNB Piyasalarına Giren Likidite Piyasalarda Kalıyor”

Bununla birlikte, Relative Strength Index (RSI) değeri artan bir alış baskısına işaret ediyor. RSI değerinin 30’a (aşırı satış bölgesi) düşmesiyle fiyatlar da çakılmıştı ancak iyileşme sinyalleriyle beraber alıcılar da piyasaya geri döndü. BNB’nin düşük fiyatı ve yüksek getiri potansiyeli alıcıların iştahını kabartmış olabilir. Chaikin Money Flow (CMF) değerinden de görülebileceği üzere, alıcılardan gelene bu son fiyat yükselişi hamlesiyle beraber BNB piyasasına giren likidite miktarı da korundu.

İlgili Haber:  Altcoin Analizi: Ethereum, IOTA ve UniSwap'ta Yatırımcıları Neler Bekliyor - Destek ve Direnç Noktaları

Uzmanlara göre BNB boğa lehine bir değişim geçirebilir ve yukarı yöndeki dirençler test edilebilir.

Şu anki BNB piyasalarının aslında bir geçiş fazında olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatların 524 dolara kadar gelmesiyle beraber piyasalarda bir boğa dalgası yaşanabilir. Alış baskısının artması ve piyasalara giren paranın piyasalarda kalmasıyla beraber BNB kısa vadede belki de 540 dolara doğru yol alabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar