25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Binance Coin (BNB), Terra (LUNA), Tron (TRX) – Altcoin Fiyat Analizi – 4 Ocak

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Analiste göre Ethereum fiyatının iki günlük bir toparlama göstermesi, Tron’un talep bölgesine doğru bir sıçrama yapmasını sağladı. Buna ek olarak analist, TErra fiyatının 4 saatlik grafiğinde bir geri dönüş modeli oluşturduğunu ve Binance Coin’in ise belirli bir aralıktan işlem görerek düşük volalite sergilediğini düşünüyor.

Binance indirim kodu

Buna ek olarak analist, söz konusu tüm kripto paraların belirli bir trend sergilemek için yeterli hacimleri toplayamadığını düşünüyor. Analist, Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Binance Coin (BNB)

BNBUSDT 2022 01 03 13 51 08 2048x898 1

Analiste göre altcoin için Kontrol Noktası olan 527.9 dolar seviyesi, boğaların bu bölgeyi son beş gün içerisinde dört kez test etmesiyle birlikte direnç noktası oluşturuyor. Buna ek olarak analist, SMI göstergesinin siyah noktalar sergileyerek düşük volaliteye işaret ettiğini düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda BNB, 20 SMA değeri üstünde, 526.5 dolardan işlem gördü. Analiste göre iki gün içerisinde 17 puan yükseliş sergileyen RSI göstergesi ise iyi bir toparlanma yaşadı. Analist, DMI göstergesinin hafifçe ayı lehine olmasına rağmen ADX’in zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

Terra (LUNA)

LUNAUSDT 2022 01 03 14 20 17 2048x899 1

100 dolar seviyesini 27 Aralık tarihinde aşan altcoin, bu tarihten itibaren %22.07 gerileme yaşamış ve bunun ardından %23.6’lık Fibonacci desteğini geri kazanmıştı.

Analiste göre 4 saatlik grafiğinde yükselen bir takoz (yeşil) formasyonu oluşturan altcoin boğaları, 20 SMA direncini desteğe çevirmeyi başardı. Bununla birlikte analiste göre boğalar, takoz formasyonunun üst trend çizgisini aşmaya çabaladı. Analiste göre bir çöküş yaşanması durumunda %23.6’lık Fibonacci seviyesinde destek bulunabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda LUNA, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %10.9 daha düşük bir seviyeden, 92.11 dolardan işlem görüyor ve RSI değeri ise 58 civarında seyrediyor.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), AAVE - Altcoin Fiyat Analizi - 2 Aralık

Tron (TRX)

TRXUSDT 2022 01 03 14 36 36 2048x898 1

Alçalan kanalından (beyaz) bir çıkış yaşayan altcoin %23.6 Fibonacci direncinde zorlanmasıyla birlikte yeniden bir alçalana takoz (sarı) formasyonu içerisine girdi.

Altcoinin fiyatının talep bölgesinden sıçrama yapması ile birlikte son iki günde %6.66’lık bir toparlanma yaşandı. Buna rağmen analist, hacim oskilatörünün alçak zirveler oluşturması ile birlikte zayıf bir boğa hamlesine işaret ettiğini düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda TRX fiyatı 0.077 dolardan işlem gördü. RSI değeri ise 44’ün üstünde olmayı sürdürdü ancak nötr sinyaller verdi. Analiste göre ADX göstergesi ise altcoin için zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend