8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Binance Coin (BNB), Terra (LUNA), Tron (TRX) – Altcoin Fiyat Analizi – 4 Ocak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Analiste göre Ethereum fiyatının iki günlük bir toparlama göstermesi, Tron’un talep bölgesine doğru bir sıçrama yapmasını sağladı. Buna ek olarak analist, TErra fiyatının 4 saatlik grafiğinde bir geri dönüş modeli oluşturduğunu ve Binance Coin’in ise belirli bir aralıktan işlem görerek düşük volalite sergilediğini düşünüyor.

Binance indirim kodu

Buna ek olarak analist, söz konusu tüm kripto paraların belirli bir trend sergilemek için yeterli hacimleri toplayamadığını düşünüyor. Analist, Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance Coin (BNB)

blank

Analiste göre altcoin için Kontrol Noktası olan 527.9 dolar seviyesi, boğaların bu bölgeyi son beş gün içerisinde dört kez test etmesiyle birlikte direnç noktası oluşturuyor. Buna ek olarak analist, SMI göstergesinin siyah noktalar sergileyerek düşük volaliteye işaret ettiğini düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda BNB, 20 SMA değeri üstünde, 526.5 dolardan işlem gördü. Analiste göre iki gün içerisinde 17 puan yükseliş sergileyen RSI göstergesi ise iyi bir toparlanma yaşadı. Analist, DMI göstergesinin hafifçe ayı lehine olmasına rağmen ADX’in zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

Terra (LUNA)

blank

100 dolar seviyesini 27 Aralık tarihinde aşan altcoin, bu tarihten itibaren %22.07 gerileme yaşamış ve bunun ardından %23.6’lık Fibonacci desteğini geri kazanmıştı.

Analiste göre 4 saatlik grafiğinde yükselen bir takoz (yeşil) formasyonu oluşturan altcoin boğaları, 20 SMA direncini desteğe çevirmeyi başardı. Bununla birlikte analiste göre boğalar, takoz formasyonunun üst trend çizgisini aşmaya çabaladı. Analiste göre bir çöküş yaşanması durumunda %23.6’lık Fibonacci seviyesinde destek bulunabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda LUNA, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %10.9 daha düşük bir seviyeden, 92.11 dolardan işlem görüyor ve RSI değeri ise 58 civarında seyrediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Cash (BCH), Cosmos (ATOM), Chainlink (LINK) - Altcoin Fiyat Analizi - 27 Eylül

Tron (TRX)

blank

Alçalan kanalından (beyaz) bir çıkış yaşayan altcoin %23.6 Fibonacci direncinde zorlanmasıyla birlikte yeniden bir alçalana takoz (sarı) formasyonu içerisine girdi.

Altcoinin fiyatının talep bölgesinden sıçrama yapması ile birlikte son iki günde %6.66’lık bir toparlanma yaşandı. Buna rağmen analist, hacim oskilatörünün alçak zirveler oluşturması ile birlikte zayıf bir boğa hamlesine işaret ettiğini düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda TRX fiyatı 0.077 dolardan işlem gördü. RSI değeri ise 44’ün üstünde olmayı sürdürdü ancak nötr sinyaller verdi. Analiste göre ADX göstergesi ise altcoin için zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar