8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Binance Coin (BNB), Tron (TRX), EOS – Altcoin Fiyat Analizi – 30 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının 47.000 dolar bandına geri inmesi ile birlikte kripto para piyasasında bir korku dalgası oluştu. Bunun sonucunda Binance Coin, Tron ve EOS altcoinlerinin toparlanma adımları sekteye uğradı.

Binance indirim kodu

Analiste göre söz konusu kripto paralar, ayıların müdahalesi ile birlikte 20-50-200 SMA değerlerinin altına indi. Analiste Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance Coin (BNB)

blank

Analiste göre BNB fiyatı 4 saatlik grafiğinde son birkaç gündür simetrik bir yükselen genişleyen kama formasyonu (yeşil) oluşturmuştu. Son ralli, altcoin fiyatının 27 Aralık tarihinde 569 dolar yakınlarındaki direncine yaklaşması ile birlikte keskin bir geri dönüş yaşadı.

Son iki günde %6 gerileyen Binance Coin, 550 doların altına indi ve analiste göre 532 dolardan destek imkanı buldu. Bu seviye ayrıca alt trend çizgisi (yeşil) ile de çakışıyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda BNB fiyatı, 20-50-200 SMA değerlerinin altında, 537.5 dolardan işlem görüyor.

Tron (TRX)

blank

Analiste göre TRX fiyatı 17 Aralık tarihinde simetrik üçgeninden bir düşüş sergilemişti. Bu tarihten itibaren altcoin fiyatı 23 Aralık tarihine kadar sürekli olarak alçak dip ve alçak tepe noktaları oluşturdu.

TRX analiste göre kritik bir seviye olan dört aylık destek noktası 0.078 doları kaybetmesinin ardından boğalar harekete geçti ancak 0.082 dolar seviyesi aşılamadı. Bu seviye üç kez test edildi ancak genel kripto para düşüşünde arada kaynadı. Bunun sonucunda da TRX fiyatı bir gerileme hamlesi yaptı ancak analiste göre 0.078 dolar seviyesi halen bir destek noktası olmayı sürdürüyor.

Analiste göre Supertrend göstergesi ise kırmızı bölgeye giriş yaptı. Bu yazının yazıldığı anlarda TRX fiyatı 0.07857 dolardan işlem görüyor. Analist, RSI göstergesinin sürekli olarak alçak dip noktaları oluşturduğunu ve orta hattın üstünde kalmakta zorlandığını belirtti. Analiste göre DMI göstergesi de ayı lehine sinyaller verirken ADX ise zayıf yönelimsel trend bölgesinde hareket etti.

İlgili Haber:  Shiba Inu (SHIB), Litecoin (LTC), Loopring (LRC) - Altcoin Fiyat Analizi - 21 Kasım

EOS

blank

EOS fiyatı son dokuz gün içerisinde simetrik üçgen formasyonundan bir çıkış yaşamıştı. Analiste göre ayılar 3.09 dolar seviyesini birçok kez test etmesine rağmen boğaların savunması başarılı oldu. Altcoin fiyatı 20 Aralık tarihinden itibaren %12’lik bir ralli gerçekleştirip 3.4 dolar seviyesini aşmasına rağmen 20 SMA (turkuaz) seviyesinden bir geri dönüş yaşandı.

Bu yazının yazıldığı anlarda EOS fiyatı 3.10 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi geri dönüş sinyalleri vermesinin ardından aşırı satış bölgesine yakın bir bölgeden işlem görüyodu. Buna ek olarak AO göstergesi de analiste göre satış baskısında bir artış tespit etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar