10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Binance Coin (BNB) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: 636 Dolar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Binance borsası, Haziran ayında bir NFT pazarı açacağını duyurdu. O saatten itibaren BNB fiyatında önemli artış yaşandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası Binance’in yerel tokeni BNB, 636 Dolar fiyatına ulaştı.
  • Bu, BNB için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.
  • BNB fiyat artışının temel nedeninin, Binance’ın kendi NFT pazar yerini açacağı yönünde yaptığı duyuru olduğu belirtiliyor.

Kripto borsası Binance’ın yerel tokeni ve piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para BNB, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 636.95 Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

Kripto paranın fiyatı rekor seviyenin biraz geriledi ve şu anda 625 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BNB Fiyatı Neden Artı?

Binance’in Haziran ayında kendi NFT pazarını açacağını duyurması, bu sabahki fiyat artışının arkasındaki itici güçlerden biri olabilir.

NFT’ler, sanat eserlerini, video oyunu içeriklerini, animasyonları ve diğer pek çok ürünü temsil eden blockchain tabanlı dijital varlıklardır. NFT piyasasındaki yükseliş geçtiğimiz sene başladı ve 2021’in ilk çeyreği boyunca da rekor seviyelere ulaştı.

Binance’in yaklaşmakta olan NFT pazar yeri projesi piyasayı daha da canlı bir hale getirebilir. Binance, dünyanın en büyük borsalarından biridir ve onun NFT pazarına girmesi, paranın direkt olarak piyasaya akmasını sağlayacak bir sürecin başlangıcı olabilir. Binance’in NFT pazar yeri Haziran ayında piyasaya çıkacak.

Binance NFT Pazar Yerinde İki Farklı Kategori Bulunacak

NFT pazar yeri iki farklı kategoride çalışacak. İlki, tıpkı Beeple’ın 69.3 milyon Dolarlık NFT satışı gibi büyük ve özel eserlerin satılacağı Premium pazar yeri. Binance, platformun bu tür üst düzey satışlardan %10 komisyon ücreti alacağını açıkladı.

İkinci kategori ise Binance kullanıcılarının kendi NFT’lerini basabileceği standart pazar yeri olarak belirtiliyor. Binance, bu tür NFT satışlarından ise işlem ücreti olarak %1 oranında pay alacağını açıkladı. Ayrıca sanatçılar da çalışmalarının her yeniden satışında %1 oranında telif ücreti alacak.

İlgili Haber:  Bu Hafta Bitcoin’e Dair Takip Edilmesi Gereken 5 Gelişme

NFT pazar yerlerinin çoğu esas olarak Ethereum’da işlem yürütüyor. Bu nedenle de Binance’in bu hamlesi pek çok NFT sanatçısının platform değiştirmesine neden olabilir. Böyle bir durumda da NFT satışlarında esas olarak kullanılacak olan BNB tokeninin fiyatı önemli ölçüde artabilir.

Binance NFT pazarı iyi performans gösterdiği takdirde, Ethereum’un en büyük rakibi olarak kripto para borsası daha da fazla güç kazanabilir. BNB’de yaşanan mevcut fiyat artışı da kripto kullanıcılarının aynı öngörüye sahip oldukları yönünde bir kanıt olarak gösterilebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar