8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Binance Coin (BNB), VeChain (VET), Ethereum Classic (ETC) – Altcoin Fiyat Analizi – 31 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genel kripto para piyasasındaki durum, bir boğa rallisinin başlamasına engel oldu. Bunun sonucunda da Binance Coin, VeChain ve Ethereum Classic gibi altcoinler 20-50-200 SMA değerlerinin altında kaldı. Analiste göre şu an ise bu kripto paraların tamamının RSI göstergesi aşırı satış bölgesinden bir dönüş kovalıyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Binance Coin (BNB)

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BNB için 560 dolar seviyesi son üç haftadır güçlü bir direnç noktası görevi görüyordu. Buna ek olarak genel kripto para piyasasında yaşanan gerileme ile birlikte altcoin fiyatı son üç günde %9.94 değer kaybetti.

Bu yazının yazıldığı anlarda BNB fiyatı 20-50-200 SMA değerlerinin altında, 515.8 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi 32 seviyesinde bulunsa da canlanma belirtileri gösterdi. Analist, MACD çizgileri ve histogramının ise ayı lehine bir taraf aldığını ancak son kısımdaki açık sarı barın bir geri dönüş için umut verdiğini düşünüyor.

VeChain (VET)

blank

VET fiyatı 27 Aralık ile 30 Aralık tarihleri arasında %20.37’lik bir çöküş yaşadı. Son birkaç saattir ise VET, 0.08157 dolar seviyesinde güçlü bir geri dönüş başlattı.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 0.08374 dolar seviyesinden işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi aşırı satış bölgesinden bir çıkış yaptı ve geri dönüş sinyalleri verdi. Analiste göre EMA şeritleri ayı lehine bir dönüşüm yaparken en yakın direnç noktası ise 20 EMA (koyu sarı) noktası olabilir.

Ethereum Classic (ETC)

blank

Agresif bir aşağı yönlü hareket içerisinde bulunan ETC, son üç haftadır 33.38 dolar ile 38.65 dolar arasında bir aralık bulmayı başardı. Analiste göre, %61.8’lik altın Fibonacci seviyesi güçlü durmayı sürdürürken boğalar, fiyatın orta hattın üstüne (çizgili, beyaz) çıkması ile birlikte yukarı yönlü kanalı üç kez test etmişti.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB), Filecoin (FIL), WAVES - Altcoin Fiyat Analizi - 19 Aralık

Altcoin fiyatı son birkaç gündür ise yükselen kama (yeşil) formasyonundan bir düşüş gösterdi ve 20-50-200 SMA değerlerinin altına indi. Analiste göre boğalar 36 dolar seviyesindeki 20 SMA (kırmızı) değerinde direnç görebilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda ETC fiyatı 34.38 dolardan işlem gördü. RSI göstergesi aşağı yönlü hareket etti ve son bir ayın en düşük seviyesine dokundu. Buna rağmen analist, güçlü bir geri dönüş yaşanması için 36 noktasının geride bırakılması gerektiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar