9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Binance Coin (BNB), Dogecoin (DOGE), IOTA – Altcoin Fiyat Analizi – 26 Kasım

Önemli Gelişmeler

Kripto para piyasası ve altcoinler ayı ile boğa arasında mekik dokurken piyasada yaşanan toparlanma dalgası ise oldukça yavaş seyrediyor. Bunun sonucunda analiste göre Dogecoin fiyatı kısa vadeli olarak karmaşık sinyaller verdi ve ayı lehine gidişatını sürdürdü.

blank

Diğer taraftan Binance Coin ve IOTA ise sürekli olarak bir boğa lehine hareket gerçekleştirerek piyasanın durumuna istisna oluşturdu. Ancak analiste göre tüm bu kripto paralar için yönelimsel trend zayıf gözüktü. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Binance Coin (BNB)

BNBUSDT 2021 11 25 11 46 33 2048x949 1

BNB fiyatı 18 Kasım tarihinde son iki haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Bu tarihin ardından boğalar hemen cevap verdi ve uzun vadeli avantajlarını sürdürmeyi başardılar. Sonuç olarak altcoinin fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca bir yükselen kanal içerisinde bulundu ve %14’lük bir ralli yaşadı. Ancak analist, bu toparlanma dalgasının yüksek hacim değerleriyle desteklenmediğini ve bu yüzden zayıf bir boğa hamlesi olduğunu düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda BNB fiyatı 603.1 dolardan işlem gördü. RSI değeri bir yükseliş trendi içerisindeydi ancak analiste göre yavaşlama sinyalleri verdi. Bununla birlikte AO göstergesi analiste göre boğa gücündeki artışa dikkat çekti.

Dogecoin (DOGE)

DOGEUSD 2021 11 25 12 15 20 2048x950 1

Dogecoin fiyatı 24 Kasım tarihinde son 8 haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Piyasa ayıları 0.2320 dolardaki destek engelini aştı ve altcoinin fiyatını 4 saatlik 20-50-200 SMA değerlerinin altına çekti.

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı 0.2158 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI değeri ayı lehine bir konumda olsa da geçtiğimiz haftadan bu yana bir yükseliş trendi içerisinde bulunuyor. İlginç bir şekilde, analiste göre, fiyat hareketi ile RSI değeri arasındaki boğa lehine ayrışma, DOGE fiyatını etkileyebilir. Bununla birlikte analist, AO göstergesinin ayılar lehine olduğunu ve ADX göstergesinin ise zayıf bir yönelimsel trend sergilediğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Cardano (ADA), Tron (TRX), DASH - Altcoin Fiyat Analizi - 26 Kasım

IOTA

IOTAUSDT 2021 11 25 12 54 20 2048x950 1

Bu yazının yazıldığı anlarda IOTA, son altı haftanın zirvesi olan 1.57 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte analiste göre boğaların bu hareketi yüksek hacimler ile desteklendi ve sağlıklı bir trende işaret etti. Bu hareket ile birlikte altcoinin fiyatı 4 saatlik grafiğinde 20-50-200 SMA değerlerinin üstüne çıktı. Analist göre devam eden momentum ile birlikte IOTA boğaları 1.64 dolardaki direnci hedefliyor.

Analiste göre RSI değeri, yukarı yönlü hareket etmesiyle birlikte boğaları takip etti. Analist ayrıca DMI değerinin de RSI değerine uyumlu olduğunu ancak ADX değerinin zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend