10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Binance Coin (BNB), Dogecoin (DOGE), IOTA – Altcoin Fiyat Analizi – 26 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası ve altcoinler ayı ile boğa arasında mekik dokurken piyasada yaşanan toparlanma dalgası ise oldukça yavaş seyrediyor. Bunun sonucunda analiste göre Dogecoin fiyatı kısa vadeli olarak karmaşık sinyaller verdi ve ayı lehine gidişatını sürdürdü.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan Binance Coin ve IOTA ise sürekli olarak bir boğa lehine hareket gerçekleştirerek piyasanın durumuna istisna oluşturdu. Ancak analiste göre tüm bu kripto paralar için yönelimsel trend zayıf gözüktü. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance Coin (BNB)

blank

BNB fiyatı 18 Kasım tarihinde son iki haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Bu tarihin ardından boğalar hemen cevap verdi ve uzun vadeli avantajlarını sürdürmeyi başardılar. Sonuç olarak altcoinin fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca bir yükselen kanal içerisinde bulundu ve %14’lük bir ralli yaşadı. Ancak analist, bu toparlanma dalgasının yüksek hacim değerleriyle desteklenmediğini ve bu yüzden zayıf bir boğa hamlesi olduğunu düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda BNB fiyatı 603.1 dolardan işlem gördü. RSI değeri bir yükseliş trendi içerisindeydi ancak analiste göre yavaşlama sinyalleri verdi. Bununla birlikte AO göstergesi analiste göre boğa gücündeki artışa dikkat çekti.

Dogecoin (DOGE)

blank

Dogecoin fiyatı 24 Kasım tarihinde son 8 haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Piyasa ayıları 0.2320 dolardaki destek engelini aştı ve altcoinin fiyatını 4 saatlik 20-50-200 SMA değerlerinin altına çekti.

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı 0.2158 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI değeri ayı lehine bir konumda olsa da geçtiğimiz haftadan bu yana bir yükseliş trendi içerisinde bulunuyor. İlginç bir şekilde, analiste göre, fiyat hareketi ile RSI değeri arasındaki boğa lehine ayrışma, DOGE fiyatını etkileyebilir. Bununla birlikte analist, AO göstergesinin ayılar lehine olduğunu ve ADX göstergesinin ise zayıf bir yönelimsel trend sergilediğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Cardano (ADA), Tron (TRX), DASH - Altcoin Fiyat Analizi - 26 Kasım

IOTA

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda IOTA, son altı haftanın zirvesi olan 1.57 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte analiste göre boğaların bu hareketi yüksek hacimler ile desteklendi ve sağlıklı bir trende işaret etti. Bu hareket ile birlikte altcoinin fiyatı 4 saatlik grafiğinde 20-50-200 SMA değerlerinin üstüne çıktı. Analist göre devam eden momentum ile birlikte IOTA boğaları 1.64 dolardaki direnci hedefliyor.

Analiste göre RSI değeri, yukarı yönlü hareket etmesiyle birlikte boğaları takip etti. Analist ayrıca DMI değerinin de RSI değerine uyumlu olduğunu ancak ADX değerinin zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar