28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Binance Coin (BNB), Ethereum Classic (ETC), EOS – Altcoin Fiyat Analizi – 9 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son dört gündür boğalar kripto para piyasasında bir toparlanma için atak yaparken analiste göre Ethereum Classic’in de içinde bulunduğu bazı altcoinler %38.2’lik Fibonacci direncini aşamadı. Buna rağmen, birkaç saat içerisinde çift haneli yükseliş yaşayan EOS ise, söz konusu engeli aşmayı başardı.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan Binance Coin (BNB) uzun vadeli hareketine devam ediyor ancak analiste göre kısa vadeli işaretleri karmaşık seyrediyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Binance Coin (BNB)

7 Kasım tarihinde son altı ayın en yüksek seviyesine tırmanan BNB fiyatı, bu tarihten itibaren analiste göre ayıların 648.8 dolardaki direnci savunmayı başarmaları ile birlikte geri çekilmeye başlamışlardı. Büyük kripto para düşüşü sırasında ise ayılar 583.2 dolardaki desteği üç kez test etmiş ve desteğin kırılmasına neden olmuştu. Bunun ardından da BNB fiyatı 4 Aralık tarihinde son beş haftanın en düşük seviyesine gerilemişti.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 575.8 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi son dört gündür bir yükseliş trendi içerisinde bulunuyor ve yukarı yönlü olması itibariyle toparlanma sinyalleri gönderiyor. Analist, bu gelişme ile birlikte altcoinin fiyatının 20SMA (kırmızı) değerinin üstünde seyrettiğini düşünüyor. Ancak buna rağmen analiste göre DMI göstergesi ise ayılar lehine olmayı sürdürdü.

Ethereum Classic (ETC)

ETC fiyatı, analiste göre boğaların 19 haftalık bir destek noktasını savunamamasının ardından 3 Aralık tarihinde son 32 haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Analiste göre, %38.2’lik Fibonacci seviyesi şu anda altcoinin önünde güçlü bir direnç noktası olarak yer alıyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda ETC fiyatı 40.46 dolardan işlem gördü. Analiste göre RSI göstergesi iki gün içerisinde 20 puan yükseldi ve orta hatta doğru yol aldı. Analist, MACD göstergesinin boğa lehine olduğunu düşünüyor. Ancak analiste göre ETC fiyatında son yaşanan yükseliş, düşük hacimlerde gerçekleşerek zayıf bir hareket izlenimi verdi.

İlgili Haber:  XRP, Tezos (XTZ), Axie Infinity (AXS) - Altcoin Fiyat Analizi - 8 Kasım

EOS

Analiste göre EOS boğalarının 3.65 dolardaki destek noktasını koruyamaması ile birlikte altcoinin fiyatı 3 Aralık tarihinde son 46 haftanın en düşük seviyesine gerilemişti.

Buna rağmen EOS, son 24 saatte %14 değer kazandı ve bu yazının yazıldığı anlarda 3.62 dolardan işlem gördü. Analiste göre %38.2’lik Fibonacci seviyesinin üstüne yapılan bu hamle, güçlü bir boğa hareketi anlamına gelebilir. Analiste göre boğalar rallisine devam etmesine durumunda en yakın direnç noktası olan 3.65 dolar bandı aşılabilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar