5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Binance Coin, Filecoin, Tron Fiyat Analizi – Analiste Göre Kritik Bölgeler

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in 12 Haziran’daki %6’lık düşüşü Binance Coin, Filecoin ve Tron gibi altcoinler tarafından da izlendi. Bu coinler yüksek satış baskısına maruz kaldı ve piyasalarına sermaye akışları da azaldı. Analiste göre bu altcoinlerin alçalan fiyatları önümüzdeki süreçte ek kayıplara zemin hazırladı. İşte analist Anjali Jain’in BNB, FIL ve TRX ile ilgili görüşleri…

Binance indirim kodu

Binance Coin [BNB]

Binance indirim kodu

Binance Coin düşüş trendine devam etti. 31 Mayıs ile 2 Haziran arasında %33 değer kazanan BNB, 7 Haziran ile 9 Haziran arasında ise %20 değer kaybetti. Halen kırmızı bölgede bulunan Binance Coin, bu yazının yazıldığı anlarda 337.8 dolardan işlem görüyor. 365 dolardaki direncini test ettikten sonra BNB haftalık olarak %13.2 düşüş göstermişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Relative Strength Index (RSI) değeri 10 Haziran’da orta hattın altına inen BNB, bu yazının yazıldığı anlarda 39.8 değerinde geziyor. Analiste göre eğer satış baskısı iyice artarsa Binance Coin aşırı satış bölgesine doğru yol alabilir. Parabolic SAR değerinin noktalı çizgisi fiyat mumlarının üzerinde yer aldığı için analiste göre fiyatlarda bir aşağı yönlü hareket gözlenebilir.

Jain’e göre 304 dolardaki destek noktası BNB aşağı yönlü hareketine devam ederse güçlü kalabilir ve bir kurtarıcı rolü üstlenebilir.

Filecoin [FIL]

Filecoin 7 Haziran’daki piyasa çöküşünde değerinin %26’sını kaybetmişti. 84.5 dolar ve 75.5 dolardaki destek noktalarını kaybeden Filecoin, 11 Haziran’daki düşüşlerde daha da fazla kan kaybetmişti.

Chaikin Money Flow (CMF) değerine bakıldığında, analiste göre 12 Haziran’da sermaye çıkışları sermaye girişlerini geçtiği için yatırımcılar alelacele bir şekilde elinde bulundurdukları varlıkları satmışlar. RSI değerinin 8 Haziran’dan bu yana aşırı satış bölgesinin üstünde bulunmasıyla birlikte analiste göre satış baskısı halen üstün olmaya devam ediyor.

İlgili Haber:  Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi - 21 Haziran 2021

Tron [TRX]

Tron Blockchain ağı son zamanlarda birçok dönüm noktasını aştı. Tron, 5.26 milyon aktif kullanıcı sayısıyla rekor kırarken ayrıca Salı günü 6.22 milyon adet günlük işlem sayısıyla bu alanda da yeni bir rekora imza attı.

Ancak Bitcoin’in 10-11 Haziran’daki düşüşü Tron için de kötü sonuçlandı ve fiyatı %12 düştü. 0.069 dolardaki desteğinin altına inen Tron, 0.065 dolarda yeni bir destek oluşturdu. Ayrıca Tron’un 24 saatlik işlem hacmi de %31 oranında düştü.

Analiste göre Tron’un teknik göstergeleri ayı momentumunun azaldığını gösteriyor ve TRX fiyatları 0.065 dolardaki destek seviyesini savunabilir. Bir çöküş durumunda ise Jain’e göre %20’lik bir kayıpla 0.055 dolardaki destek noktası göreve çağrılabilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar