Binance Coin, Filecoin, Tron Fiyat Analizi – Analiste Göre Kritik Bölgeler

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin’in 12 Haziran’daki %6’lık düşüşü Binance Coin, Filecoin ve Tron gibi altcoinler tarafından da izlendi. Bu coinler yüksek satış baskısına maruz kaldı ve piyasalarına sermaye akışları da azaldı. Analiste göre bu altcoinlerin alçalan fiyatları önümüzdeki süreçte ek kayıplara zemin hazırladı. İşte analist Anjali Jain’in BNB, FIL ve TRX ile ilgili görüşleri…

blank

Binance Coin [BNB]

blank

blank

Binance Coin düşüş trendine devam etti. 31 Mayıs ile 2 Haziran arasında %33 değer kazanan BNB, 7 Haziran ile 9 Haziran arasında ise %20 değer kaybetti. Halen kırmızı bölgede bulunan Binance Coin, bu yazının yazıldığı anlarda 337.8 dolardan işlem görüyor. 365 dolardaki direncini test ettikten sonra BNB haftalık olarak %13.2 düşüş göstermişti.

Relative Strength Index (RSI) değeri 10 Haziran’da orta hattın altına inen BNB, bu yazının yazıldığı anlarda 39.8 değerinde geziyor. Analiste göre eğer satış baskısı iyice artarsa Binance Coin aşırı satış bölgesine doğru yol alabilir. Parabolic SAR değerinin noktalı çizgisi fiyat mumlarının üzerinde yer aldığı için analiste göre fiyatlarda bir aşağı yönlü hareket gözlenebilir.

Jain’e göre 304 dolardaki destek noktası BNB aşağı yönlü hareketine devam ederse güçlü kalabilir ve bir kurtarıcı rolü üstlenebilir.

Filecoin [FIL]

blank

Filecoin 7 Haziran’daki piyasa çöküşünde değerinin %26’sını kaybetmişti. 84.5 dolar ve 75.5 dolardaki destek noktalarını kaybeden Filecoin, 11 Haziran’daki düşüşlerde daha da fazla kan kaybetmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Chaikin Money Flow (CMF) değerine bakıldığında, analiste göre 12 Haziran’da sermaye çıkışları sermaye girişlerini geçtiği için yatırımcılar alelacele bir şekilde elinde bulundurdukları varlıkları satmışlar. RSI değerinin 8 Haziran’dan bu yana aşırı satış bölgesinin üstünde bulunmasıyla birlikte analiste göre satış baskısı halen üstün olmaya devam ediyor.

Tron [TRX]

blank

Tron Blockchain ağı son zamanlarda birçok dönüm noktasını aştı. Tron, 5.26 milyon aktif kullanıcı sayısıyla rekor kırarken ayrıca Salı günü 6.22 milyon adet günlük işlem sayısıyla bu alanda da yeni bir rekora imza attı.

Ancak Bitcoin’in 10-11 Haziran’daki düşüşü Tron için de kötü sonuçlandı ve fiyatı %12 düştü. 0.069 dolardaki desteğinin altına inen Tron, 0.065 dolarda yeni bir destek oluşturdu. Ayrıca Tron’un 24 saatlik işlem hacmi de %31 oranında düştü.

Analiste göre Tron’un teknik göstergeleri ayı momentumunun azaldığını gösteriyor ve TRX fiyatları 0.065 dolardaki destek seviyesini savunabilir. Bir çöküş durumunda ise Jain’e göre %20’lik bir kayıpla 0.055 dolardaki destek noktası göreve çağrılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend