12 Ağustos 2022, Cuma
20.7 C
İstanbul

Binance Coin (BNB), Filecoin (FIL), WAVES – Altcoin Fiyat Analizi – 19 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Analiste göre BNB fiyatı, güçlü bir direnç ile karşılaşmasının ardından 532.8 dolar seviyesini test ederken Filecoin ise alçalan bir üçgen formasyonu oluşturdu. Analist, bu kripto paraların kısa vadeli teknik göstergelerinin ayı lehine olduğunu düşünüyor. Analiste göre Waves ise karışık sinyaller verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Binance Coin (BNB)

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Son birkaç gündür BNB fiyatı, boğaların 532.8 dolar civarını yeniden test edip bu seviyeyi 1 günlüğüne aşmasının ardından yükselen bir kanal oluşturdu.

Analiste göre altcoinin 4 saatlik grafiğinde, fiyatın alt kanalından (sarı) geri sıçraması ve 20SMA (kırmızı) engelinin aşılması ile birlikte uzun bir yeşil mum gözlendi.

Bu yazının yazıldığı anlarda BNB fiyatı, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %22.5 daha düşük bir seviyeden, 532.3 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi, son sekiz gündür 50 civarında dolaşması ile birlikte bu seviyede bir direnç ile karşılaştı. Analist DMI çizgilerinin ayı lehine olduğunu düşünürken grafikteki son iki mumun düşük hacimler ile gelmesi ile birlikte 532.8 doların üstüne bir çıkışın sürdürülebilir olmayabileceğini düşünüyor.

Filecoin (FIL)

blank

3 Aralık tarihinde FIL fiyatı son dokuz ayın en düşük seviyesi olan 32.5 dolara kadar gerilemişti. Son 14 gündür ise FIL 4 saatlik grafiğinde yine bir alçalan üçgen formasyonu kaydetti. Analiste göre daha fazla çöküş olmaması için boğaların 35.6 dolar civarında savunma yapması gerekiyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 36.44 dolardan işlem görüyor. Analiste göre Supertrend ayı lehine sinyaller verirken RSI göstergesi ise orta hatta bir direnç ile karşılaştı. Buna ek olarak analist, DMI göstergesinin hafifçe ayı tarafında olduğunu fakat ADX’in zayıf bir yönelimsel trend sergilediğine inanıyor.

İlgili Haber:  Shiba Inu (SHIB), Litecoin (LTC), NEAR - Altcoin Fiyat Analizi - 1 Ocak

WAVES

blank

WAVES fiyatı 15 Ekim tarihinden bu yana değerinin yaklaşık olarak yarısını kaybetti.

Son birkaç gündür ise ayılar analiste göre 18 haftalık bir destek noktası olan 16.9 doları yıktı ve altcoinin fiyatı 14.3 dolar civarındaki alt kanalından geri sıçradı. Alçalan kanaldan bu çıkış, kısa vadeli bir boğa koşusuna neden oldu ve WAVES fiyatı 20-50 SMA değerlerinin üstüne çıktı. Ancak 17 Aralık tarihinde güçlü bir geri iniş gerçekleşti.

Bu yazının yazıldığı anlarda WAVES fiyatı 17.47 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi aşırı alış bölgesinden düşüş yaşadı ve orta hatta hareket etmesinin ardından yatay seyretti. Analiste göre DMI göstergesi ise yüksek yönelimsel trend ile birlikte boğa lehine gözüktü. Buna rağmen MACD göstergesi ise sıfır çizgisinin altına inmesinin ardından kırmızı işaretler verdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar