5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Binance Coin (BNB), IOTA, Fantom (FTM) – Altcoin Fiyat Analizi – 17 Ekim

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının Nisan ayından bu yana ilk kez 60.000 dolar bandını aşmasıyla birlikte altcoin sektörü ise karmaşık grafikler sergiledi. IOTA ve FTM gibi bazı coinler küçük kayıplar yaşasa da BNB gibileri ise grafiğinde dişe dokunur kazançlar elde etti.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Binance Coin (BNB)

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu yazının yazıldığı anlarda BNB fiyatı son 24 saatteki %2.71’lik yükselişi ile beraber 479 dolardan işlem gördü. Analiste göre altcoin için en yakın direnç noktası 481 dolarda bulunurken destek bölgesi ise 416 dolar civarında yer alıyor. Analist, BNB fiyatının şu anki seviyesinden bir yükseliş gösterip 518 doları aşması halinde piyasanın boğaların hakimiyetine geçeceğine inanıyor.

RSI değeri ise 60 civarında gezindi ve alış baskısının piyasa üzerinde bulunduğunun sinyalini verdi. Analiste göre RSI değerinin 70 civarına gelmesi durumunda bir trend dönüşümü ihtimali doğabilir. MACD göstergesi ise yeşil sinyal barlarıyla birlikte boğa lehine bir dönüşüme yaklaşırken orta hatta doğru bir hareket ise yapmadı. Awesome Oscillator (AO) göstergesi ise analiste göre yeşil sinyal barları sergileyerek mevcut piyasa koşullarının satıcılar lehine olmadığını gösterdi.

IOTA

blank

IOTA 4 saatlik grafiğinde konsolidasyon sinyalleri verdi ve genel olarak yatay bir seyir izledi. Altcoinin fiyatı son 24 saat içerisinde %2.02 düştü ve bu yazının yazıldığı anlarda 1.29 dolardan işlem gördü. IOTA fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca 1.17 dolar ile 1.51 dolar arasında gidip geliyor gibi görünüyor. Analiste göre altcoin fiyatının yatay hareket meylini kırıp yukarı doğru seyretmesi durumunda en yakın direnç noktası 1.75 dolar civarında, ondan sonra ise 1.96 dolar bandında yer alabilir. Analist, bu seviyelerin de aşılması durumunda IOTA fiyatının son ayların en yüksek seviyesi olan 2 doları tekrardan aşmayı test edebileceğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), Avalanche (AVAX) - Altcoin Fiyat Analizi - 23 Ekim

Fantom (FTM)

blank

Fantom fiyatı, son 24 saatteki %3.3’lük düşüşüyle birlikte bu yazının yazıldığı anlarda 1.9 dolardan işlem görüyor. Altcoinin fiyatı uzun bir süredir 1.9 dolar ile 2.4 dolar arasındaki dar aralıkta hareket ediyordu. Analiste göre Fantom fiyatının 1.9 doların altına inmesi durumunda 1.3 dolardaki destek hattına doğru bir hareket beklenebilir. Analist, altcoin fiyatının momentum kazanmaya çalışması sırasında FTM piyasasının satıcılar lehine göründüğünü düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar