20 Ocak 2022, Perşembe
7.3 C
İstanbul

Binance Coin (BNB), IOTA, Fantom (FTM) – Altcoin Fiyat Analizi – 17 Ekim

Yorum

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Aradığınız Blok Zincire Şu An Ulaşılamıyor

Tether istediği adresleri kara listeye ekleyip bloklayabiliyor. Centre adlı konsorsiyum yine Tether gibi USDC üzerinde istediği adresleri kara listeye alabiliyor,...

Bitcoin fiyatının Nisan ayından bu yana ilk kez 60.000 dolar bandını aşmasıyla birlikte altcoin sektörü ise karmaşık grafikler sergiledi. IOTA ve FTM gibi bazı coinler küçük kayıplar yaşasa da BNB gibileri ise grafiğinde dişe dokunur kazançlar elde etti.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Binance Coin (BNB)

BNBUSD 2021 10 16 12 33 16

Bu yazının yazıldığı anlarda BNB fiyatı son 24 saatteki %2.71’lik yükselişi ile beraber 479 dolardan işlem gördü. Analiste göre altcoin için en yakın direnç noktası 481 dolarda bulunurken destek bölgesi ise 416 dolar civarında yer alıyor. Analist, BNB fiyatının şu anki seviyesinden bir yükseliş gösterip 518 doları aşması halinde piyasanın boğaların hakimiyetine geçeceğine inanıyor.

RSI değeri ise 60 civarında gezindi ve alış baskısının piyasa üzerinde bulunduğunun sinyalini verdi. Analiste göre RSI değerinin 70 civarına gelmesi durumunda bir trend dönüşümü ihtimali doğabilir. MACD göstergesi ise yeşil sinyal barlarıyla birlikte boğa lehine bir dönüşüme yaklaşırken orta hatta doğru bir hareket ise yapmadı. Awesome Oscillator (AO) göstergesi ise analiste göre yeşil sinyal barları sergileyerek mevcut piyasa koşullarının satıcılar lehine olmadığını gösterdi.

IOTA

IOTAUSD 2021 10 16 12 53 45

IOTA 4 saatlik grafiğinde konsolidasyon sinyalleri verdi ve genel olarak yatay bir seyir izledi. Altcoinin fiyatı son 24 saat içerisinde %2.02 düştü ve bu yazının yazıldığı anlarda 1.29 dolardan işlem gördü. IOTA fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca 1.17 dolar ile 1.51 dolar arasında gidip geliyor gibi görünüyor. Analiste göre altcoin fiyatının yatay hareket meylini kırıp yukarı doğru seyretmesi durumunda en yakın direnç noktası 1.75 dolar civarında, ondan sonra ise 1.96 dolar bandında yer alabilir. Analist, bu seviyelerin de aşılması durumunda IOTA fiyatının son ayların en yüksek seviyesi olan 2 doları tekrardan aşmayı test edebileceğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB), Terra (LUNA), Tron (TRX) - Altcoin Fiyat Analizi - 4 Ocak

Fantom (FTM)

FTMUSD 2021 10 16 13 13 50

Fantom fiyatı, son 24 saatteki %3.3’lük düşüşüyle birlikte bu yazının yazıldığı anlarda 1.9 dolardan işlem görüyor. Altcoinin fiyatı uzun bir süredir 1.9 dolar ile 2.4 dolar arasındaki dar aralıkta hareket ediyordu. Analiste göre Fantom fiyatının 1.9 doların altına inmesi durumunda 1.3 dolardaki destek hattına doğru bir hareket beklenebilir. Analist, altcoin fiyatının momentum kazanmaya çalışması sırasında FTM piyasasının satıcılar lehine göründüğünü düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend