2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Binance Coin, MATIC, THETA Fiyat Analizi: Analistten Kritik Yorumlar – 16 Haziran 2021

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatları bu yazının yazıldığı anlarda 40.029 dolardan işlem görürken, günün erken saatlerinde kısa bir gerileme yaşamıştı. Bu durum Binance Coin, MATIC ve THETA gibi altcoinlerde de hissedildi ve fiyatlarında son iki gündür yüksek tepeler görülen bu altcoinler konsolidasyon hareketlerine başladılar. Analizci Anjali Jain bu üç altcoini değerlendirdi…

Binance indirim kodu

Binance Coin [BNB]

Binance indirim kodu

Genel kripto para piyasalarında pek çok kez kayıplar yaşayan Binance Coin 365 dolardaki direnç noktasını aştı. 4 saatlik grafikte BNB 13 Haziran’da 8 saatte %10 değer kazandı ve sonraki gün ise bu artışlara %5.5’lik bir yükseliş daha eklendi. Bu yazının yazıldığı anlarda 371 dolarda bulunan BNB’nin bir sonraki direnci analiste göre 379 dolar olabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Awesome Oscillator (AO) değeri de Jain’e göre dünden bu yana boğa lehine gözüküyor. RSI değeri ise 13 Haziran’da orta hattın üstüne çıktı. Ancak son saatlerde RSI değerindeki bir düşüş göze çarpıyor. Bu yazının yazıldığı anlarda RSI değeri 56 bandında bulunuyor. Analiste göre alış baskısı BNB için satış baskısının halen üzerinde bulunuyor. Jain, göstergelerin pozitif bir momentum biriktiğini göstermesiyle beraber BNB fiyatlarının 379 dolardaki direnç noktasını kırabileceğini düşünüyor.

Matic [MATIC]

BNB gibi MATIC de son iki günde epey yükseliş gösterdi ve fiyatını %26 arttırdı. 1.31 dolardaki direncini kıran MATIC, analiste göre 1.72 dolardaki dirence doğru ilerliyor ve bu yazının yazıldığı anlarda da bu direnci test ediyor.

Chaikin Money Flow’a göre sermaye girişleri, çıkışları bastırmış durumda. Ancak analiste göre göstergenin hareketindeki ufak alçalış değerlendirildiğinde sermaye çıkışları güç kazanabilir.

Çok yüksek miktarlarda pozitif bir hava oluşması durumunda analiste göre MATIC fiyatları 30 Mayıs seviyesi olan 1.98 dolara kadar çıkabilir.

Theta [THETA]

Son iki günde THETA fiyatları %21’lik bir yükseliş gösterdi ve 9 Haziran öncesi seviyelerine geri döndü. 9.03 dolar bandından işlem gören coinin önünde analiste göre 9.38 dolardaki direnci bulunuyor. Son birkaç haftada THETA fiyatları %27.4 değer kazandı. Analiste göre eğer boğalar saldırmaya devam ederse THETA 9.98 dolara kadar çıkabilir.

Jain’e göre Awesome Oscillator (AO) göstergesi son üç gündür boğa momentumuna işaret ediyor ve tüm yeşil çizgilerin histogramın orta hattını geçmesiyle beraber bir boğa trendi gözleniyor.

Analiste göre, MACD değeri de boğa lehine bir dönüşüm içerisinde bulunuyor ve THETA fiyatları önümüzdeki zaman diliminde yükselebilir. RSI değeri de orta çizginin üstünde kaldı ve 57 değerini gösteriyor ancak RSI değeri bu yazının yazıldığı anlarda kısmi bir düşüş sergiledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar