10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Binance Coin (BNB), Solana (SOL), Terra (LUNA) – Altcoin Fiyat Analizi – 11 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto paraların çoğunluğu 3 Aralık’ta yaşanan büyük çöküşten sonra toparlanmakta zorluk çekerken Terra (LUNA) ise toparlanma sürecinde büyük bir atılım yapmış ve 5 Aralık tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan Solana ise mevcut trendini lehine çevirmeye çabalarken Binance Coin ise analiste göre karmaşık sinyaller verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance Coin (BNB)

blank

BNB fiyatı analiste göre 4 Aralık tarihinde yaşadığı yükselen kanaldan düşüşü ile birlikte yine bir yükselen kanal (sarı) oluşturdu. Analiste göre büyük satış dalgasına rağmen altcoin fiyatı uzun vadeli boğa trendine devam ediyor.

BNB’nin RSI göstergesi son 24 saatte 16 puan düşüş yaşayarak orta hattın altında seyretti. Altcoin ayrıca 4 saatlik grafiğinde 20-50-200 SMA değerlerinin altında, bu yazının yazıldığı anlarda 573.1 dolardan işlem görüyor. Analiste göre DMI göstergesi ayı lehine tabloyu onaylarken ADX (kırmızı) göstergesi ise altcoin için zayıf bir trende işaret etti.

Solana (SOL)

blank

Değerinin yaklaşık olarak üçte birini kaybeden Solana, 3 Aralık tarihinde son altı haftanın en düşük seviyesine gerilemişti.

Geçtiğimiz hafta ayıların sürekli olarak 183 doları test etmesiyle birlikte boğalar, analiste göre altı haftalık bir destek seviyesi olan bu noktayı savunmayı başaramadı. Bunun sonucunda SOL fiyatı haftalık olarak %24.1 düşüş yaşadı ve yükselen kanalından da çıktı.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 176.6 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi ayı lehine olmasının ardından aşırı satış bölgesine doğru hareket etti. Buna ek olarak analist, DMI göstergesinin de RSI’ın ayı lehine olan tavrına uyumlu işaretler verdiğini düşünüyor. Analiste göre DMI çizgileri arasındaki boşluk göz önüne alındığında boğaların mevcut trendi kendi lehlerine çevirebilmeleri için yüksek hacimler ile ataklar gerçekleştirmesi gerekiyor.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), EOS ve Chainlink Fiyat Analizi - Ani Çöküş Sonrası Altcoinler Ne Durumda? - 21 Eylül

Terra (LUNA)

blank

LUNA fiyatı 5 Aralık tarihinde yeni bir ATH oluşturdu. Bu gelişme ile birlikte altcoin, piyasa değeri olarak dünyanın ne büyük on kripto parası arasına girmişti.

Bu yazının yazıldığı anlarda LUNA fiyatı, son 24 saatteki %7.9’luk düşüş ile beraber 69.28 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi orta hatta bir destek bulmuş gibi gözüküyor. Analist, DMI göstergesinin ise hafif boğa lehine olduğunu düşünüyor. Analiste göre AO göstergesi ise son 24 saatteki düşüşü kırmızı işaretler vererek vurguladı. Analiste göre LUNA’nın yönelimsel trendi ise ADX (kırmızı) göstergesine göre zayıf seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar