14 Ağustos 2022, Pazar
29 C
İstanbul

Binance Coin (BNB) Yeni Bir Token Yakma Uygulaması Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Binance, yeni 3 aylık token yakma uygulamasının BNB fiyatına ve blok zincirindeki faaliyet düzeyine göre otomatik olarak ayarlanacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance, BNB tokenlerini dolaşımdan kaldırmak için yeni bir otomatik protokol uygulayacak.
  • Borsa, yeni mekanizmanın tokenin fiyatına göre “yakma miktarını” otomatik olarak ayarlayacağını açıkladı

Binance, Binance Coin (BNB) tokenlerini dolaşımdan kaldırmak için yeni bir otomatik protokol uygulayacak.

Binance indirim kodu

Binance Coin’de Yeni Token Yakma Süreci

Kripto para borsası tarafından yapılan resmi duyuruya göre, son üç aylık BNB yakma işleminde 1.335.888 token dolaşımdan çıkarıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Duyuruya göre, yeni BNB otomatik token yakma prosedürünü uygulama kararı Binance Smart Chain (BSC) ve BNB topluluklarının geri bildirimleri ile alındı.

Yerel kripto para olarak BNB, BSC blok zincirindeki işlemleri beslerken; aynı zamanda bir yönetim aracı olarak da kullanılabilir ve merkezi olmayan ağ üzerinde karar alma süreçlerine katılım imkanı sağlar.

BNB tokenleri, iki ana yakma mekanizması – gerçek zamanlı yakma ve üç aylık yakma – tarafından dolaşımdan çıkarılıyor.

BEP95’te belirtildiği üzere BSC’ye harcanan işlem ücretlerinin bir kısmı “gerçek zamanlı” olarak yakılır. Kasım ayındaki “Bruno” yükseltmesinden bu yana BSC günlük olarak yaklaşık 860 BNB yakıyor.

Buna ek olarak BNB ayrıca üç ayda bir yakılıyor. Son üç aylık dönemde 1.335.888 BNB tokeni dolaşımdan çıkarıldı. Bu, 17. BNB token yakma işlemi olarak kaydedildi.

Binance Coin Otomatik Yakma Mekanizması

Binance yetkilileri yukarıda belirtilen sürecin “otomatik token yakma” süreci ile değiştirileceğini açıkladı.

Binance tarafından yapılan açıklamada, “BNB Otomatik Yakma uygulaması, BNB kullanımı yoluyla Binance CEX’te elde edilen gelirlerden bağımsız olarak hem nesnel hem de doğrulanabilir olacak.” ifadeleri kullandı. Binance, yeni mekanizmanın tokenin fiyatına göre “yakma miktarını” otomatik olarak ayarlayacağını açıkladı.

İlgili Haber:  Bitcoin 22.000 Doları Geçti

Duyuruda ayrıca BNB’nin toplam dolaşımdaki arzı 100 milyonun altına düştüğünde yeni otomatik yakma mekanizmasının da durdurulacağı belirtildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar