Binance Coin (BNB), Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü: 610 Dolar

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 3 ay önce

blank

Binance Coin (BNB), 610 Dolar fiyata çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

blank

Haberin Özeti

  • Binance Coin (BNB) tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 610 Dolara ulaşmayı başardı.
  • BNB, ayrıca, token yakma uygulamasına doğru ilerliyor.

Kripto para borsası Binance’in yerel tokeni olan Binance Coin (BNB), Pazartesi günü erken saatlerde 610 Dolar fiyata ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. CoinGecko’dan alınan verilere göre, BNB son 24 saatte %17 oranında arttı.

Binance Coin, 610 Dolar fiyata ulaştıktan sonra bir miktar geri çekildi ve şu anda 574 Dolar civarında işlem görüyor.

Bugün erken saatlerde BNB, Bitcoin’e (BTC) karşı yeni bir rekor kırarak Binance.com’da 0.0105113 BTC değerine ulaştı.

Yaklaşık 90 milyar dolarlık piyasa değeri ile BNB, şu anda Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) sonra en değerli üçüncü kripto para olarak dikkat çekiyor.

Tokenin 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana kaydettiği ilerleme bir hayli dikkat çekici. BNB ayrıca bu yılın başında yalnızca 40 Dolar değerinde idi. Kripto para, 1 Ocak’tan bu yana yatırımcılarına %1200 oranında dev bir getiri sağladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

BNB Neden Artıyor?

Binance Coin’in son fiyat artışı, kullanım alanlarının çeşitlenmesi sayesinde gerçekleşiyor. Binance.com’daki işlem ücretlerini düşürmek için bir araç olarak ortaya çıkan token, artık Binance Chain ve Binance Smart Chain’in (BSC) de ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Binance tarafından sürdürülen iki blockchain, özellikle merkezi olmayan finans (DeFi) alanında ve merkezi olmayan uygulama (dapp) geliştiricileri arasında oldukça popüler hale geliyor.

Binance blok zincirleri üzerine inşa edilen dapp’ler kullanıcılar arasında ilgi gördükçe işlem hacimleri de artıyor; ve bu durum, BNB’nin fiyatını yükseltiyor.

BSC Üzerine İnşa Edilen Projeler Yükselişte

BSC üzerine inşa edilen bir dapp örneği, işlem hacmine göre ikinci en büyük merkezi olmayan borsa (DEX) olan Pancakeswap’tir. Son 24 saatte yaklaşık 2.5 milyar Dolarlık işlem gören Pancakeswap, Ethereum tabanlı rakibi Uniswap’ı ve Coinbase Pro’yu geride bırakmayı başardı.

Bu arada BNB, 15’inci üç aylık token yakma uygulamasına hızla yaklaşıyor. Binance CEO’su Chanpeng ‘CZ’ Zhao’nun açıkladığı gibi, her bir token yakma işlemi belirli bir miktar BNB’nin dolaşımdan çıkarılmasını içeriyor ve böylece kalan coin’lerin değeri artıyor. Ocak 2021’deki son uygulamada Binance’in toplam 3.619.888 BNB yaktığı bildirildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend