30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Binance Coin (BNB), VeChain (VET), EOS – Altcoin Fiyat Analizi – 27 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı bir yükselen kanal oluşturmasının ardından toparlanma aşamasında bulunurken bir gerileme de yaşadı.

Binance indirim kodu

Binance Coin, VeChain ve EOS gibi altcoinler ise her ne kadar bu gerilemeye uyum sağlasalar da analiste göre toparlanma işaretleri verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance Coin (BNB)

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda BNB fiyatı, boğaların tüm çabalarına rağmen 550 dolar seviyesinde direnç ile karşılaştı. Bitcoin fiyatının %2.7 değer kaybetmesinin ardından BNB fiyatı da yaklaşık olarak %2.6 gerileme yaşamıştı. Analiste göre en yakın destek noktası ise 50 SMA (kırmızı) değeriyle çakışan 532 dolar seviyesine yakın bir noktada bulunuyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 540.1 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi 49 bandında bulunsa da orta hattın üstüne çıkmak konusunda işaretler verdi. Analist, DMI göstergesinin ayı lehine olmasına rağmen ADX’in ise BNB için zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.  

VeChain (VET)

blank

VET fiyatı yaşadığı rallideki kazanımlarını kaybetse de boğalar beş aylık bir destek noktası olan 0.076 dolar seviyesini korumayı başardı. Bunun sonucunda altcoin, 16 Aralık tarihinde alçalan kanalından (sarı) bir çıkış yakaladı.

VET fiyatı 15 Aralık tarihinden itibaren %23.82 değer kazandı. Bununla birlikte analist, VET fiyatının uzun vadeli ayı lehine trend direncini (beyaz) aştığını ve 0.087 dolardaki desteğini yeniden kazandığını düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin 0.09189 dolardan işlem görüyor. Analist göre alış baskısının azalması ile birlikte RSI göstergesinin aşırı alış bölgesinden bir düşüş gösterdiğini düşünüyor.

MACD çizgileri her ne kadar denge noktasının üstünde olsa da, altcoinin histogramı sıfır hattının altında bulundu ve analiste göre bu durum boğa momentumunun azaldığını gösterdi.

İlgili Haber:  Analist, Bitcoin, Ethereum ve Solana İçin Olası Senaryoları Sıraladı!

EOS

blank

Genel kripto para piyasasında bir gerileme yaşanması sonucunda EOS fiyatı son 14 gündür bulunduğu 3.09 dolar ile 3.4 dolar arasında geri döndü. Bunun sonucunda analist, SMI göstergesinin konsolidasyon aşamasında bulunduğunu ve siyah noktalar sergilediğini düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda EOS fiyatı 3.34 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi, analiste göre toparlanma sinyalleri vermesinin ardından orta hattın altında kaldı. Analist, ADX göstergesinin zayıf yönelimsel bir trende işaret ettiğini düşünüyor. Analiste göre aynı VET altcoininde olduğu gibi hacim oskilatörü bu yükseliş sırasında yükselmek yerine yeni dip noktaları oluşturdu ve zayıf bir boğa hareketine işaret etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar