26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Binance Coin (BNB), VeChain (VET), EOS – Altcoin Fiyat Analizi – 27 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin fiyatı bir yükselen kanal oluşturmasının ardından toparlanma aşamasında bulunurken bir gerileme de yaşadı.

Binance indirim kodu

Binance Coin, VeChain ve EOS gibi altcoinler ise her ne kadar bu gerilemeye uyum sağlasalar da analiste göre toparlanma işaretleri verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Binance Coin (BNB)

BNBUSDT 2021 12 26 12 14 49 2048x898 1

Bu yazının yazıldığı anlarda BNB fiyatı, boğaların tüm çabalarına rağmen 550 dolar seviyesinde direnç ile karşılaştı. Bitcoin fiyatının %2.7 değer kaybetmesinin ardından BNB fiyatı da yaklaşık olarak %2.6 gerileme yaşamıştı. Analiste göre en yakın destek noktası ise 50 SMA (kırmızı) değeriyle çakışan 532 dolar seviyesine yakın bir noktada bulunuyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 540.1 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi 49 bandında bulunsa da orta hattın üstüne çıkmak konusunda işaretler verdi. Analist, DMI göstergesinin ayı lehine olmasına rağmen ADX’in ise BNB için zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.  

VeChain (VET)

VETUSDT 2021 12 26 12 46 42 2048x898 1

VET fiyatı yaşadığı rallideki kazanımlarını kaybetse de boğalar beş aylık bir destek noktası olan 0.076 dolar seviyesini korumayı başardı. Bunun sonucunda altcoin, 16 Aralık tarihinde alçalan kanalından (sarı) bir çıkış yakaladı.

VET fiyatı 15 Aralık tarihinden itibaren %23.82 değer kazandı. Bununla birlikte analist, VET fiyatının uzun vadeli ayı lehine trend direncini (beyaz) aştığını ve 0.087 dolardaki desteğini yeniden kazandığını düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin 0.09189 dolardan işlem görüyor. Analist göre alış baskısının azalması ile birlikte RSI göstergesinin aşırı alış bölgesinden bir düşüş gösterdiğini düşünüyor.

MACD çizgileri her ne kadar denge noktasının üstünde olsa da, altcoinin histogramı sıfır hattının altında bulundu ve analiste göre bu durum boğa momentumunun azaldığını gösterdi.

İlgili Haber:  Polkadot (DOT), Shiba Inu (SHIB), Avalanche (AVAX) - Altcoin Fiyat Analizi - 4 Kasım

EOS

EOSUSDT 2021 12 26 13 01 28 2048x898 1

Genel kripto para piyasasında bir gerileme yaşanması sonucunda EOS fiyatı son 14 gündür bulunduğu 3.09 dolar ile 3.4 dolar arasında geri döndü. Bunun sonucunda analist, SMI göstergesinin konsolidasyon aşamasında bulunduğunu ve siyah noktalar sergilediğini düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda EOS fiyatı 3.34 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi, analiste göre toparlanma sinyalleri vermesinin ardından orta hattın altında kaldı. Analist, ADX göstergesinin zayıf yönelimsel bir trende işaret ettiğini düşünüyor. Analiste göre aynı VET altcoininde olduğu gibi hacim oskilatörü bu yükseliş sırasında yükselmek yerine yeni dip noktaları oluşturdu ve zayıf bir boğa hareketine işaret etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend