26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

Binance, Coinbase Hisse Senedi Tokenini (COIN) Listeleyecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto borsası Binance kullanıcıları, Nasdaq’da listelendikten sonra Coinbase hisselerini (COIN) alıp satabilecekler.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance, kripto borsası Coinbase halka açıldıktan sonra hissesinin tokenize edilmiş bir versiyonunu listeleyeceğini duyurdu.
  • Coinbase, Nasdaq’ta 250 Dolar referans hisse fiyatıyla halka açılacak.

Kripto borsası Binance, bugün halka açıldığında kripto borsası Coinbase hissesinin tokenize edilmiş versiyonunu (COIN) listelemeyi planlıyor. Bu, kullanıcıların Coinbase hisselerine yatırım yapma olanağı verecek.

Binance indirim kodu

Coinbase, kripto için bir “dönüm noktası” olarak tanımlanan bir uygulama ile Nasdaq’ta doğrudan listeleme yoluyla halka açılıyor. Nasdaq, yaklaşık 64 milyon Dolar değerleme sağlayan 250 Dolarlık referans hisse senedi fiyatı ile Coinbase hisselerini halka arz edecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance Hisse Senedi Tokenleri Nedir?

Binance’in tokenize edilmiş hisse senetleri, temel bir hisse senedi tarafından desteklenen tokenleri ifade eder. Bir Alman yatırım şirketi, Binance adına hisse senetleri ile ilgileniyor. Token olarak alınıp satılabildiği için, bu şekilde, hisse senetlerine kesirli yatırım yapma imkanı sağlanmış oluyor.

Binance kullanıcıları, 7 gün 24 saat işlem gören kripto paraların aksine hisse senetlerini geleneksel borsa saatlerinde alıp satabilirler.

Listelenen İlk Tokenize Hisse Senedi: Tesla

Borsa, Pazartesi günü tokenize edilmiş hisse senetlerini listelemeye başladı. Mevcut olan ilk hisse senedi ise 2020 boyunca değer kazanan Tesla idi.

Binance’in tokenize edilmiş hisse senetlerine geçişi, Tesla, MicroStrategy, PayPal ve Amazon dahil olmak üzere daha geniş bir tokenize edilmiş hisse senedi yelpazesi sunan rakip borsa FTX’in başarısını takip ediyor.

Pazartesi günü FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Binance’in tokenize edilmiş hisse senetlerini listelemesi ile ilgili, “Bu onların beta sürümü. Yalnızca rekabet ederek ve daha iyisini yapmak için birbirimize meydan okuyarak sektörü ileriye taşıyabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar