8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Binance, Dogecoin’in Rakibi SHIB’i Listeledi; Ancak “Çok Riskli” Olduğu Yönünde Kullanıcıları Uyardı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yeni bir Ethereum tabanlı şaka kripto parası Binance’de listelendi: SHIB. Ancak aynı zamanda kullanıcılara, bunun “çok riskli” bir kripto para olduğu yönünde uyarı yapıldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin’den esinlenilerek üretilen Shiba Inu (SHIB), yatırımcıların dikkatini çeken en son kripto para.
  • Binance borsası, bugün SHIB’i listelediğini duyurdu.
  • Ancak Binance CEO’su CZ, kullanıcıları tokenin “yüksek riskli” olduğu yönünde uyardı.

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Dogecoin’den esinlenilerek ve ona rakip olarak üretilen Shiba Inu’yu (SHIB) listelediğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Binance CEO’su Changpeng Zhao ise yeni kripto paraya talebin son derece yüksek olduğunu ve borsadaki mevduat adreslerinin tükendiğini söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte Zhao, Binance’in token listelemesinin, kripto paranın potansiyel değerine yönelik bir onay olarak yorumlanmaması gerektiğini açıkça belirtti. Zhao, “Süper yüksek riskli bir coin. NFA (yatırım tavsiyesi değil).” diye ekledi.

SHIB, Ethereum Tabanlı (ERC20) Bir Token

SHIB, Ethereum ağında çalışan bir şaka kripto parasıdır. Ve bu coin, son aylarda oldukça popüler olan Dogecoin’in dayandığı Shiba Inu capsini temel alıyor.

CoinMarketCap verilerine göre SHIB şu anda 0.00002648 Dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte fiyatı %79 arttı. Ayrıca coinin fiyatı geçtiğimiz yedi gün içinde %1.210 seviyesinde artış gösterdi.

Kripto paraya talep bugün o kadar yüksekti ki Binance bu talebi karşılayamadı. Zhao, “Bugün SHIB nedeniyle ETH depozito adreslerimizin tükendiğini gördük. Bu, başka bir ERC20 tokeni için daha önce hiç gerçekleşmemişti.” diye yazdı.

Arzın %50’si Vitalik Buterin’de

Geçen Ağustos ayında piyasaya sürülen kripto paranın arkasındaki anonim geliştiriciler, token arzının %50’sini yıl boyunca Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’e ait cüzdana gönderdiler.

Bu, Buterin’in farkında olmadan milyarlarca Dolar değerinde SHIB’i elinde tuttuğu anlamına geliyor. Ancak Buterin’in gerçekte projeyle hiçbir ilgisi yok. Geliştiricileri, SHIB’ın teknik incelemesinde, bunu kripto paraları dolaşımdan çıkarmak ve fiyatı daha da yükseltmek için yaptıklarını söyledi.

İlgili Haber:  Dijital Euro, Tezos Blockchain Platformunu Kullanacak

Şaka coinleri oldukça popüler; çünkü kripto yatırımcıları, bazen, onlardan kolay ve hızlı bir şekilde kâr edebilirler.

Çoğu zaman, insanlar büyük getirileri nakde çevirir ve bu şaka coinleri kısa sürede unutulur. Bununla birlikte Dogecoin, büyük ölçüde Elon Musk ve Mark Cuban gibi ünlülerin desteği sayesinde geçen yıl popülerliğini tekrar canlandırdı.

SHIB için böyle bir destek yok. Henüz…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar