8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Binance, Elon Musk’ın Twitter’ı Satın Almasına 500 Milyon Dolar Fonla Destek Verecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 3 ay önce

Binance indirim kodu

Binance, sosyal medyayı ve haber sitelerini web3 dünyasına getirme stratejisinin bir parçası olarak Elon Musk’ın Twitter’ı devralması için 500 milyon dolar finansman taahhütünde bulundu.

Binance indirim kodu

Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada, “Elon’un Twitter’a yeni bir vizyon getirmesine yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz. Sosyal medyayı ve web3’ü bir araya getirmede ve kripto ve blok zinciri teknolojisinin kullanımını ve benimsenmesini genişletmede rol oynayabilmeyi umuyoruz” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Elon Musk, Musk’ın 44 milyar dolar teklif ettiği Twitter’ı satın almak için 7.1 milyar dolardan oluşan bir güvence fonu oluşturdu. Binance bu fona 500 milyon dolarla katkı sağladı. Fonun diğer destekçileri arasında Sequoia Capital Fund, Qatar Holding LLC ve Brookfield Asset Management yer alıyor.

Twitter, kripto topluluğu tarafından en aktif olarak kullanılan online platform.

Geçtiğimiz aylarda Elon Musk’ın Twitter profillerine NFT özelliğinin gelmesine çok sıcak bakmadığını ve bunu “saçmalık” olarak nitelendirdiğini haber yapmıştık.

Elon Musk konuyla ilgili attığı tweette, Twitter’a eklenen NFT özelliğinin “sinir bozucu” olduğunu söylemişti.

Musk, Twitter’ın bu türden saçmalıklar için mühendislerin vaktini boşa harcadığını belirtmişti. Musk’ın Twitter’ı devraldıktan sonra NFT özelliğini kaldırıp kaldırmayacağı soru işareti.

Binance’in stratejisi

Binance iletişim sorumlusu Patrick Hillmann’ın yaptığı açıklamaya göre, Binance, blok zincir teknolojisinin Twitter ve diğer sosyal platformlarda nasıl kullanılabileceğine odaklanmak için kendi içinde bir ekip oluşturuyor ve BNB Chain’i ön plana çıkarmayı planlıyor.

Hillmann, Twitter’ın muhtemelen web3’ün erişebileceği en büyük laboratuvarlardan biri olduğunu ve bunu hayatta bir kez karşılaşılabilecek bir fırsat olarak gördüğünü söyledi.

Binance geçtiğimiz Şubat ayında BNB Chain’i duyurmuştu. BNB Chain hali hazırda merkezi olmayan finans (DeFi) ve diğer uygulamalar için kullanılıyor ve yaklaşık 61.8 milyar dolarlık piyasa değeri olan BNB tarafından destekleniyor.

İlgili Haber:  Binance'in Tahmini Kaldıraç Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Editörün notu: Web3, blok zincir teknolojisi ve dijital tokenlerin kullanıldığı dünya geneli merkezi olmayan bir ağa atıfta bulunan kapsamlı bir terimdir.

Finansman duyurusundan önce Binance CEO’su Zhao, Bloomberg TV’ye Binance’in Web3, blok zinciri ve kripto paraları kullanan ve “mevcut kullanıcılarla, mevcut iş modeliyle güçlü bir işe” yatırım yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Oyun, e-ticaret, lojistik ve gayrimenkul de Binance’in yatırım yapmak istediği sektörler. Zhao, bu sektörlerde “oldukça pasif ve sessiz olacağız” dedi.

Binance, Şubat ayında 100 yılı aşkın haber yayıncısı Forbes’e 200 milyon dolarlık stratejik bir yatırım yaptığını ve dijital varlık stratejisini tavsiye edeceğini duyurmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar