1 Ekim 2022, Cumartesi
22.7 C
İstanbul

Binance, Forbes’e 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yapıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, dergi ve dijital yayıncı Forbes’e 200 milyon dolarlık yatırım yapıyor.

Binance indirim kodu

CNBC’nin haberine göre, bu stratejik yatırım Binance’i Forbes’in en büyük iki sahibinden biri yapacak ve borsa aynı zamanda yayıncının toplam dokuz yönetim kurulu sandalyesinden ikisinden söz sahibi alacak. Bu satın alma ve birleşmenin ardından Forbes bundan böyle, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda FBRS koduyla listelenecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Forbes CEO’su Mike Ferdele yaptığı açıklamada, “Binance’in Forbes’a yaptığı yatırımla, artık dünyanın önde gelen kripto borsasının ve dünyanın en başarılı blok zinciri yenilikçilerinden birinin deneyimine, ağına ve kaynaklarına sahibiz” dedi.

Forbes kendisini “iş, yatırım, teknoloji, girişimcilik, yönetim ve yaşam tarzına odaklanan küresel bir medya şirketi” olarak tanımlıyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao Forbes’in milyarderler listesine henüz girememiş olsa da, Bloomberg’in Milyarderler Endeksi’ne göre CZ’nin serveti 96 milyar dolar.

Binance’in yatırımı, kripto para sektörünün artan gücünü yansıtıyor. Birleşme ve satın alma haberleri artık kripto para alanının dar sınırlarının dışına doğru genişliyor. Geçen ay, kripto borsası BitMEX’in Almanya’nın en eski bankalarından biri olan Bankhaus von der Heydt’i satın alma planlarını yazmıştık.

Binance’in Forbes’i satın alması, borsanın düzenleyicilerden gelen baskılarla boğuştuğu bir dönemde geldi. Geçen ay, Reuters haberine göre, Zhao’nun diğer düzenleyici eksikliklerin yanı sıra borsanın müşterini tanı (KYC) kontrolleri konusunda üst düzey çalışanlar tarafından dile getirilen endişeleri görmezden geldiği bildirilmişti.

İlgili Haber:  Binance ve Huobi, Türkiye'deki Kripto Para Yasağından Ciddi Yara Aldı

Bu haberin ardından CZ yaptığı bir açıklamada, “Web 3 ve blok zincir teknolojileri ilerledikçe ve kripto piyasası olgunlaştıkça, medyanın yaygın tüketici anlayışı ve eğitimini oluşturmada önemli bir unsur olduğunu biliyoruz” demişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar