8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Binance, Fransa’dan Düzenleyici Onayı Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 3 ay önce

Binance indirim kodu

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Fransız hükümetinden düzenleyici onay alarak Avrupa’daki operasyonel planlarını güçlendirdi.

Binance indirim kodu

Paris merkezli AMF’nin web sitesinden yapılan açıklamada, Binance’in dijital varlık servis sağlayıcı kaydı aldığı belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu gelişme Binance için iki yönden önemli; birincisi şirket bu gelişmeyle birlikte Avrupa’daki hedeflerini ve planlarını genişletebilecek. İkincisi ise ilk kez G-7 ülkelerinden birinden onay almış olacak. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Fransa’nın Binance’e onay vermesi şirket için bu nedenlerden dolayı çok önemli bir adım.

Fransa Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Galhau, daha önce Binance’in Paris’te bir üs kurma konusundaki ilgisini övmüştü ve firmanın kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao da, Fransa2yı “kripto dostu” bir ülke olarak gördüğünü söylemişti.

“Kripto dostu” olma yönünde adımlar atan bir diğer ülke de İngiltere. Geçtiğimiz ay yayınladığımız başka bir haberde İngiltere’nin kripto endüstrisi için “küresel bir merkez” olma planlarına değinmiştik.

Geçen ay Zhao, Paris Blockchain Haftası’nda konuşmuş ve Binance’in, Fransa’nın blockchain ekosistemine 100 milyon euro yatırım yaptığını doğrulamıştı.

Fransa’dan alınan bu en son onay, dünyanın en büyük kripto firmalarının belirli stratejik pazarlardaki düzenleyici kurumlarla ilişkilerde ivme kazandığının en son işareti. Son aylarda Binance Bahreyn, Dubai ve Abu Dabi’den onay alırken, rakipleri FTX ve Kraken sırasıyla Dubai ve Abu Dabi’de lisans aldı.

Buna rağmen, Singapur gibi diğer ülkeler, bireysel yatırımcılara yönelik risklerin yanı sıra dijital varlıkların kara para aklama ve terörün finansmanı için kullanılabileceği endişelerini öne sürerek daha katı kripto lisanslama süreçleri uyguluyorlar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar