7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Binance ve Robinhood Gibi Kripto Borsalarına Duyulan İlgi Yaz Aylarında Ciddi Oranda Azaldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yatırımcılar şu anda kripto alım satım uygulamalarıyla, özellikle de Robinhood ile, çok daha az ilgileniyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Robinhood’un kripto ticaret uygulaması yılın başında çok popülerdi.
  • Ancak JP Morgan’ın verilerine göre uygulamanın indirme sayıları özellikle yaz aylarında çöktü.
  • Analistler, bu durumun, şirketin hisse senedi fiyatında düşüşe yol açabileceğini söyledi.

Robinhood uygulamasının indirme sayıları ciddi oranda düştü. JP Morgan analistlerine göre bu durum, şirketin hisse senedi fiyatının da düşmesine neden olabilir.

Binance indirim kodu

Robinhood, Binance ve Coinbase Kullanımı Düşüyor

Robinhood’un ticaret uygulaması, yatırımcıların hisse senetlerini ve kripto paraları kolay ve hızlı bir şekilde alıp satmasını sağlar. Uygulama, özellikle genç ve amatör yatırımcılar arasında son derece popüler hale geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ancak analistler, uygulamanın indirme ve aktif kullanıcı ölçümlerinin yaz aylarında önemli ölçüde düştüğünü (sırasıyla %78 ve %40 oranında) düştüğünü belirtti. Kripto para borsası uygulamaları Coinbase ve Binance’nin indirme sayıları da ciddi oranda (her ikisi de yaklaşık %50 seviyesinde) düştü; ancak en büyük yarayı Robinhood aldı.

Robinhood’un Yükselişi ve Düşüşü

Robinhood, yılın başında, özellikle de kripto para tüccarları arasında oldukça popüler hale geldi. Uygulama, Nisan ayında 9.5 milyon müşterisinin 2021’in ilk çeyreğinde kripto para ticareti yaptığını; ve bunun, 2020’nin 4. çeyreğine göre %458’lik bir artış anlamına geldiğini duyurdu.

Şirket, Temmuz ayında halka açılma kararı aldı; ancak bu süreç biraz sancılı ilerledi. Robinhood hisseleri, halka arzın hemen ardından 38 Dolarlık açılış fiyatından %8.4 oranında düşüşle 34.82 Dolara geriledi.

Şirket, düzenleyicilerle de bazı sorunlar yaşadı. Haziran ayında Robinhood, “müşterilerin maruz kaldığı önemli zararlar” nedeniyle yaklaşık 70 milyon Dolar para cezasına çarptırıldı.

Analistlere göre ise bu gibi sıkıntılar, Robinhood’un kullanım oranını düşüren temel etkenler oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar