13 Ağustos 2022, Cumartesi
27.6 C
İstanbul

Binance, Güney Afrika Düzenleyicisine Karşı Sert Açıklamalarda Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Güney Afrika’nın Finansal Sektör Davranış Otoritesi, kripto para borsası Binance hakkında bir tüketici uyarısı yayınladı. Binance borsası ise düzenleyiciye sert bir şekilde cevap verdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance, bu yıl ulusal düzenleyicilerden çok fazla eleştiri aldı.
  • Güney Afrika, yatırımcıları Binance borsası hakkında uyaran en son ülke.

Güney Afrika Finansal Sektör Davranış Otoritesi (FSCA), Cuma günü, dünyanın en büyük kripto para borsasının sahibi olan Binance Group’un “Finansal Danışmanlık ve Aracılık Hizmetleri Yasası” açısından herhangi bir finansal tavsiye veya aracılık hizmeti vermeye yetkili olmadığı konusunda bir tüketici uyarısı yayınladı.

Binance indirim kodu

“Yetkinizi Tanımıyoruz!”

Binance ise düzenleyiciye jet hızıyla karşılık verdi: “Yetkinizi zaten tanımıyoruz.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto para borsası, finansal tavsiye veya aracılık hizmetleri vermediğini söyledi ve “FSCA, kripto paraları veya kripto para borsalarını düzenleyemez.” diye ekledi.

FSCA, ABD’deki Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) benzer şekilde, piyasalarda adaleti sürdürmek ve tüketicileri korumak amacıyla bankalar ve sigortacılar gibi finansal kurumları düzenler.

Binance, ayrıca, FSCA’nın Binance Group’tan “Seyşeller’de bulunan uluslararası bir şirket” olarak bahsetmesini de eleştirdi; ve “Seyşeller’de ‘Binance Group’ adında ilişkili bir varlık yok.” diye yanıt verdi.

Binance şimdiye kadar herhangi pek çok ülke düzenleyicisinin hedefi oldu. Kripto para borsası, Ağustos ayında, bu tip suçlamaları bir nebze de olsa azaltmak adına, kullanıcıların kimliklerini doğrulamaları için KYC gerekliliklerini artırdığını duyurdu. Aynı süreçte Binance US CEO’su Brian Brooks ise çeşitli fikir ayrılıkları nedeniyle şirketteki görevinden ayrıldı.

Binance’ye Karşı Artan “Tüketici Uyarıları”

Sadece iki gün önce, Singapur Para Otoritesi (MAS), Binance.com’u “Yatırımcı Uyarı Listesine” alarak vatandaşlarına, söz konusu borsanın MAS tarafından düzenlenmediğini veya lisanslanmadığını belirtti. Bu duyuruda, Singapur’a özel olarak geliştirilen Binance.sg platformundan bahsedilmedi.

İlgili Haber:  Binance ve Robinhood Gibi Kripto Borsalarına Duyulan İlgi Yaz Aylarında Ciddi Oranda Azaldı

Öte yandan, İngiltere, İtalya, Hollanda, Japonya ve Malezya gibi pek çok farklı ülkenin finansal düzenleyicisi, geçtiğimiz aylarda Binance veya şirkete bağlı diğer kuruluşlar hakkında benzer tüketici uyarıları yayınladı; ancak hiçbiri, Binance’nin kripto ticareti üzerindeki hakimiyetini azaltmadı. Son 24 saatte Binance, 30.2 milyar Dolarlık işlem hacmi kaydetti. Borsanın en yakın rakibi Coinbase ise sadece 5.5 milyar Dolarlık bir işlem hacmi üretti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar